Komentarze

 • AMD Radeon HD 7950: karta pojawi się jeszcze w tym miesiącu

  Ocena komentarza: -8
  Cena z kosmosu. Plus 1200 zł za 10-20% wzrost wydajności (HD6970). AMD to kolejna firma, która chce zarobić na tzw. kryzysie.

  65

 • AMD Bulldozer - test, cena i premiera

  Ocena komentarza: -2
  Największy hardwarowy niewypał roku.

  Nie zgodzę się, że to całkowicie źle z punktu widzenia konsumenta. Intel nie prześpi takiej okazji, i mocno zaatakuje ceną. Obniży ceny i5 2500k, oraz i7 2600k, na tyle aby konsument składający nowy komputer ani przez chwile nie zastanawiał się nad wyborem platformy. A ceny nowych procesorów ustawi na tyle wysoko, aby opłacalne z perspektywy konsumenta było położenie większej ilości pieniążków na stół.

  Intel zainwestuje, aby zgarnąć większą część rynku. Sprzeda taniej, ale więcej, i przy okazji zgranie znaczą część rynku.

  565

 • Logitech: następca MX518 nadchodzi!

  Ocena komentarza: 0
  Szkoda, że projektanci nie pokusili się o zmianę rozmieszczenia przycisków bocznych. Wg mnie nadal są za wysoko, oraz układ przycisków w linii poziomej powinien być zastąpiony układem pionowym, jak to ma miejsce w SideWinder X8. Marudzę, ale i tak za pewne kupię.

  18

 • Pro Evolution Soccer chce zarabiać

  Ocena komentarza: 0
  Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem Japończycy wykażą się większą inicjatywą, i zamiast kopiować wadliwy kod sięgną do fundamentów, do podstawowych linijek kodu. Nie interesuje mnie porównanie produktów, nie interesuje mnie jakość produkcji EA Sports. Zaczynanie tematu od dyskusji co lepsze nie ma żadnego sensu, powinniśmy sobie zadać pytanie na ile najnowsza odsłona gry, jej gameplay odpowiada rzeczywistości?

  Prześledźcie sobie wypowiedzi Takatsuki z ostatnich lat (w Google: Seabass talks): agresywny marketing nie mający odzwierciedlenia w rzeczywistości. "Komercjalizacja" Pro Evolution Soccer trwa już kilka lat, a jedyny jej efekt to spadek jakości produktu.

  16

 • Media-Tech MT3530 VIRTUAL CINEMA 5.1 USB HEADSET

  Ocena komentarza: 0
  Z ciekawości zapytam. Dlaczego zintegrowana karta muzyczna zaliczana jest do zalet MT3530? Jaka to karta? Jakie są zalety oraz wady takiego rozwiązania?

  8

 • Trailery: DNF, DiRT 3, RAGE, Dungeon Siege III

  Ocena komentarza: 0
  Zwróć uwagę na zachowanie rynku, jeśli nadciągała by rewolucja to serwisy branżowe zostałby zalane zrzutami ekranu z id Tech 5. Tak nie jest. Najnowszy silnik id Software będzie produktem nastawiamy na optymalizacje, coś na wzór CryEngine 3 (kompromis pomiędzy oprawą wizualną, a optymalizacją).

  69

 • A oto jak Crysis 2 wygląda na konsolach

  Ocena komentarza: 0
  Panie Jakubie warto by było przed napisaniem newsa poszukać w Internecie nieedytowanych zrzutów ekranu. Dwa ostatnie artworki nie powinny się w ogóle znaleźć w tej "galerii".
  "Crysis 2 ostatecznie udowodni tezę, że pod względem jakości grafiki konsole są już dawno... za pecetami". To wie każdy od ponad 2 lat. Każdy kto rozróżnia "fill color" od tekstury - bije m.in. w Uncharted 2.

  311

 • Czy warto zagrać w PES 2011?

  Ocena komentarza: 0
  "Ja się znam na grach, znam się na piłce, nowy PES jest bardzo dobry" gdyby rzeczywiście te słowa były prawdziwe, to nie napisałbyś słów, które przytoczyłem. Nie napisałbyś "twórcy modyfikując niemal całą rozgrywkę", gdyż świadomy recenzent sięga pamięciom do poprzednich odsłon gry. Pro Evolution Soccer 2011 działa na tym samym silniku co wersje poprzednie, mechanika gry nie została ("niemal cała") zmodyfikowana, widać to na powtórkach (ruch graczy bez piłki, ruch bramkarza, i tak dalej). Takatsuka wprowadził jedynie w stare ramy nowy, świetny, pseudo manualny system podań.
  "Być może dla początkujących łatwa i schematyczna FIFA jest lepsza" bardzo ciekawe stwierdzenie. Zwłaszcza, że na Top Player okiwać FC Barcelonę drużyną z Minandą (podstawka ML) na czele nie stanowi, jakiegokolwiek problemu. Przez cały mecz można powtarzać ten sam schemat. Zejście do rogu, podanie po ziemi do napastnika, oddanie do drugiego, i strzał. Wychodzi w 99,9% przypadkach. Plus nawet z takim rywalem prawdopodobieństwo wykonania złego podania jest niezwykle małe. Arcadowa gra ping-pong. Nie twórzmy absurdów, nie piszmy bzdur o poziome trudności. Pro Evolution Soccer 2011 jest grą łatwą, zaskakująco łatwą. Mógłbym tak pisać, i pisać. Tylko po co?
  Towarzysze serii KONAMI od International Superstar Soccer Deluxe, i znieść nie mogę, jak to niektóre, na szczęście nieliczne osoby ciągle powtarzają w recenzjach marketingowy bełkot, zamiast wsiąść się porządnie do roboty. Powtórki, powtórki, powtórki.

  72

 • Czy warto zagrać w PES 2011?

  Ocena komentarza: 0
  Plus - czepiam się - w rzeczywistości to sędzia liniowy informuje głównego o sytuacji spalonej. W Pro Evolution Soccer 2011 najpierw jest gwizdek, a dopiero później boczny podnosi chorągiewkę.

  72

 • Czy warto zagrać w PES 2011?

  Ocena komentarza: 0
  Nie ma rzetelnej recenzji gry sportowej, bez kilku godzin patrzenia na powtórki. Ślepiec by zauważył schematyczność, i powtarzalność ruchów zawodników bez piłki, mnogość błędów, dziwacznych ruchów, a nawet braki w animacji (nie ma animacji blokowania dośrodkowania, nawet na Top Player zawsze można posłać piłkę w pole karne), i tak dalej. Kolega autor powinien rzetelniej zabrać się do tematu. Stworzyć bazę powtórek, które to potwierdzały by jego słowa. Czytając ten tekst mam wrażenie, jakbym czytał broszurę reklamową. "Żadna akcja nie jest taka sama, żadne uderzenie piłki nie jest takie same", czy "twórcy modyfikując niemal całą rozgrywkę", "tym razem gra całe boisko". Kłamstwo, i nierzetelne podejście do czytelnika.

  72

 • GeForce GTX 480 vs Radeon 5970 - pojedynek!

  Ocena komentarza: 0
  Zarówno forma "pisze", jak i "jest napisane" są poprawne.

  236

 • PS3 vs X360 - porówanie grafiki w Vanquish

  Ocena komentarza: 0
  "Jednak po bardziej wnikliwej analizie wydaje się, że wersja przeznaczona dla użytkowników PS3 rzeczywiście wygląda trochę lepiej." Trochę zamieniłbym na minimalnie, co przy ciągłej, dynamicznej rozgrywce jest kompletnie nie do zauważenia. Trochę więcej pudru tam, trochę mniej tutaj, etc.

  Sama powyższa dyskusja nie ma sensu. Ludzie powinniście się zjednoczyć w imię tworzenia przez producentów lepszych gier. Tracicie siły na wzajemne oszczerstwa, a produkty trafiające na nasz wspólny rynek były, są i będą marne. Piszę o ogólnej sytuacji. Obecnie albo coś jest dobre, ale marne...

  270

 • Najważniejsze trendy w świecie gier

  Ocena komentarza: 0
  Electronic Arts, Activision, i tak dalej to normalne przedsiębiorstwa. Światowy kryzys gospodarczy okazał się idealną szansą na wypromowanie, i wdrożenie nowych rozwiązań. W praktyce owe działania skupiają się dezinformowaniu graczy, o sytuacji firmy, i wydawaniu coraz to krótszych, prostszych produkcji. O DLC nie wspominając.

  36

 • Najważniejsze trendy w świecie gier

  Ocena komentarza: 0
  Niestety - odnośnie 3 podpunktu - nie prędko się to zmieni. A, zasadniczo nie zmieni się nigdy. PS4 nie zburzy granic, a jedynie ja przesunie. Wizualnie konsole zespoiły się z pecetami. Technologia i możliwości obu platform nie mają znaczenia.

  36

 • Najważniejsze trendy w świecie gier

  Ocena komentarza: 0
  Producenci konsol w głównej mierze zarabiają na sprzedaży gier. Do każdego wystawionego na półce egzemplarza doliczona jest "marża", która trafia do portfela producenta. Taka sytuacja nigdy nie będzie miała miejsca na rynku PC. Dlatego obie ceny nigdy się nie zrównają.
  Zapewne za 2-3 lata tylko kolekcjonerzy będą sięgać po wersje pudełkowe. Niedzielnemu graczowi - pomimo, że gram 2-3 godziny dziennie zaliczam się do tej grupy - wystarczy wersja kupiona, i pobrana ze strony producenta. Na przykładzie Battlefield Bad Company 2 było widać, że takie rozwiązanie jest niezwykle opłacalne. Sam zakupiłem oryginalny klucz za 64 zł.

  36

 • Test monitora PHILIPS 220X1SW z poświetlaną, diodową ramką

  Ocena komentarza: 0
  Aż dziw bierze, że moderatorzy zgodzili się na publikacje recenzji monitora, bez choćby jednego mini-mini testu. Najistotniejsze parametry matrycy są mierzalne, i nie podlegają subiektywnej opinii.

  Ndst

  24

 • Assassin's Creed II (PC) z nowym zabezpieczeniem DRM

  Ocena komentarza: 0
  W przypadku kilku produkcji wykonałem taki manewr. Z jeden strony mam świadomość, że konieczne jest wspieranie rynku gier komputerowych, z drugiej zaś... wkładanie płyty, oczekiwanie na połączenie do serwerem (Mass Effect 2).

  124

 • Assassin's Creed II (PC) z nowym zabezpieczeniem DRM

  Ocena komentarza: 0
  Przyjmuje zakład.
  Nielegalna kopia/obraz płyty 3-4 dni przed premierą, plus złamanie zabezpieczeń góra 5 godzin po premierze pirata.

  124

 • Assassin's Creed II (PC) z nowym zabezpieczeniem DRM

  Ocena komentarza: 0
  Smutna rzeczywistość. Na tego typu zabiegach tracą tylko i wyłącznie uczciwi konsumenci.

  124

 • Assassin's Creed II (PC) z nowym zabezpieczeniem DRM

  Ocena komentarza: 0
  Przeczytaj dokładnie pełny artykuł, oraz samą wypowiedź nastoletniego hektara. Wysunąłeś mylne wnioski.

  124

 • Office 2010 beta - może być tylko lepiej

  Ocena komentarza: 0
  Czy na pewno...
  Dam sobie redę uciąć, że przeciętny amerykański student nie napisze kilkustronicowego tekstu bez korzystania ze stylów. Polscy studenci piszą całe prace magisterskie, wprowadzając ręcznie zmiany w każdym akapicie.

  38

 • Nowe procesory Intel Core i3 i Core i5 ze zintegrowaną grafiką!

  Ocena komentarza: 0
  Tylko jakby wyglądało BOX'owe chłodzenie?

  460

 • Nowe procesory Intel Core i3 i Core i5 ze zintegrowaną grafiką!

  Ocena komentarza: 0
  Testów niczym drzew w lesie, a ludzie pod wpływem chwili - bo się czytać nie chce - piszą bruzdy.
  i5 750 jest pod podzespołem wydajniejszym. i5 661 to takie małe świecidełko z karta graficzną pocącą się w 2D.

  460

 • Nowe procesory Intel Core i3 i Core i5 ze zintegrowaną grafiką!

  Ocena komentarza: 0
  Podatek od nowości to mit.
  Niezwykle rzadko, aby nie powiedzieć nigdy ceny towarów importowanych sprzedaje się po aktualnym kurcie. Każda firma eksportująca, i importująca na początku roku budżetowego przyjmuje jedną, stałą wartość kursu. I ta wartość traktowana jest jako przelicznik.

  460

 • Nowe procesory Intel Core i3 i Core i5 ze zintegrowaną grafiką!

  Ocena komentarza: 0
  Kosz Intel Core i5 661 będzie się wahać w granicach 650-700 zł. Czyli za nowe dziecko Intela będzie trzeba wyłożyć o ~50 zł mniej niż za starszego brata i5 750.
  Pierwsze testy porównawcze bez i z OC dają jednoznaczną odpowiedź na pytanie czy warto dołożyć 50 zł. Warto.

  460

 • Modern Warfare 2 pirackim hitem 2009 roku

  Ocena komentarza: 0
  Rynek gier komputerowych, to nie spożywczak z masą substytutów. Bez względu na to, w jakim stopniu nowy produkt powiela wcześniejsze wzorce, to i tak uznawany jest za "świeży". A, za tą cechę się słono płaci, zwłaszcza w Polsce.
  Innymi słowy. Firma wydaję w 2009 roku grę X, sprzedaje ją po cenie 150zł, w rekordowej ilości sztuk, przy niespotykanie niskim "zainteresowaniu" piratów. Mijają 2 lata, i na półki sklepowe trafika kontynuacja hitu (więcej, dłużej, lepiej), po cenie... 150 zł. Dlaczego? Bo mamy produkt przekształcił się w markę, a za to się płaci.

  302

 • TOP-10 GRY - czym 'zająć czas' w dłuugie Święta ;)

  Ocena komentarza: 0
  Aby nie być gołosłowny. Dane z serwisu IGN. Średnia nota japońskiego produktu to 7,8, natomiast kanadyjski produkt wyceniono na 8,8.
  Średnia powstaje po przez zestawienie not z ponad 30-stu czasopism, i serwisów internetowych z całego świata.

  65

 • TOP-10 GRY - czym 'zająć czas' w dłuugie Święta ;)

  Ocena komentarza: 0
  Małe sprostowanie, w kwestii gier sportowych.
  Zdecydowana większość serwisów rok 2009 ogłosiła rokiem produktu EA Sport. Zresztą identyczna sytuacja była rok temu. Więc nieprawdą jest twierdzenie, jakoby EA goniła KONAMI.
  Pro Evolution Soccer 2010 w żadnym wypuku nie jest "symulatorem", to czysta zręcznościówka. Wystarczy wziąć do ręki ołówek, pościć powtórkę całej akcji, i rozrysować ruch piłkarzy nie będących w posiadaniu piłki. 30 minut takiej zabawy, i przed naszymi oczami rozrysuje się system gry. Prosty, pozbawiany wariancji, i intuicyjności.
  Oczywiście, w przypadku konkurencji jest podobnie. Z tą różnicą, że w produkcie EA widać chęć do tworzenia gier dobrych, a w KONAMI chęć do odrywania kuponów (od PES 2 mamy do czynienia ze zbyt późnym czasem reakcji, przenikaniem, spóźnionymi animacjami, oraz brakiem wspomnianych wariancji w zachowaniu).

  65

 • Windows 7

  Ocena komentarza: 0
  "Odświeżony Wordpad". Autor tekstu zapomniał wspomnieć, że Microsoft na dobre rozstał się z formatami Office 2003, i w takim odświeżonym Wordpad'zie nie otworzymy plików w formacie doc. Jedynie doxc.
  Pytanie jaka część rynku operuje na plikach doc, a jaka na docx?

  137

 • Windows 7

  Ocena komentarza: 0
  Jak kilka osób napisało Windows 7 to skonfigurowana Vista, z paroma "gratisami", nie wartymi zakupu. Robienie z 7 doskonałego systemu, to czysty marketing. A, wspominanie o UAC... żal serce ściska, 5 sekund i funkcja wyłączona.
  Stek bzdur.

  137

 • ATi Radeon HD 5850 - taniej, ale wciąż wydajnie

  Ocena komentarza: 0
  @Kalten
  Zieloni rzadko schodzą z cenami, liczą na beton, który bez względu na koszta kupuje ich produkty. Zapewne też zastosują metodę ATI, wydadzą serię kart na wymiar: trochę lepsze od 5850, trochę lepsze od 5870, i mocarne cudo.
  Pożyjemy zobaczymy, ja na razie czekam na ASUS EAH5850/G/2DIS/1GD5. Już do mnie jedzie =)

  65

 • ATi Radeon HD 5850 - taniej, ale wciąż wydajnie

  Ocena komentarza: 0
  Tak, więc GTX275 nie jest dla ciebie. Przeanalizuj wyniki powyższych testów. Aby w pełni cieszyć się rozdzielczością Full HD musisz zakupić produkt z najwyższej/najdroższej półki.
  1400x900 -> HD4890, GTX275;
  1680x1050 -> HD5850, GTX285;
  1900x1200 -> HD5870, GTX295.
  Za 1/2 roku (pewnie wcześniej)wszystko pójdzie o jeden krok w dół.

  65

 • ATi Radeon HD 5850 - taniej, ale wciąż wydajnie

  Ocena komentarza: 0
  Czy ktoś z was orientuje się, kiedy będzie można nabyć ASUS EAH5850/G/2DIS/1GD5 (+ dostęp do pełnej wersji Dirt 2)?

  65

 • Ceny PlayStation 2 w dół. Zbliża się koniec produkcji PS2?

  Ocena komentarza: 0
  Obecnie PS2 nie trafia do segmentu ludzi zamożnych, ale tych którym nieraz brakuje pieniędzy na zaspokajania elementarnych potrzeb. I z uciułanych oszczędności zakupują swojemu dziecku przestarzałą konsole.
  Zrozumiałe, uśmiech dziecka bezcenny.
  Taki 8-12 latek nie zwraca uwagi na oprawę audio-wizualną, ale frajdę płynącą z rozgrywki. Biblioteka tytułów jest oszałamiająca. Nieraz to gry genialne.

  41