Komentarze

 • Internet bez kabli, czyli recenzja Routera Wi-Fi D-Link DIR-825

  Ocena komentarza: 0
  Do mojego komentarza z dn. 27-01-2010.
  Opisane poprzednio zastrzeżenia zgłosiłem serwisowi DLINK. Reakcja nie była natychmiastowa, ale przysłano mi upgrade do firmware. Nie był to jednak dobry pomysł. Po wgraniu okazało się, że przestał działać n-draft w obu zakresach (2,4GHz i 5Ghz), przestał też działać USB SharePort. Telefonia VOIP dalej nie działała, jak w poprzednim opisie. Serwis podjął decyzję o wysyłce sprzętu do naprawy. Kurier zabrał sprzęt. Następnego dnia, po dotarciu przesyłki do serwisu otrzymałem wiadomość z Londynu, że została wysłana przesyłka drogą lądową. Trochę to trwało bo zahaczyło o weekend. Przysłano mi nowy sprzęt, który poza VOIP obsługiwał wszystkie funkcje prawidłowo za wyjątkiem USB SharePort, który działa kulawo - dokładnie tak jak opisano w recenzji. Po zgłoszeniu trwającego dalej problemu z VOIP, przysłano mi kolejny upgrade który, jak napisano załatwia ZNANY problem z obsługą protokółu SIP. Po wgraniu VOIP zadziałał. Od tej pory sprzęt działa bez zarzutu. Na koniec pragnę podziękować Autorowi recenzji - bardzo rzetelna! Muszę też pochwalić serwis DLINK'a. Działa jednak profesjonalnie - tu się pomyliłem oceniając ich, może byłem zbyt niecierpliwy?
  P.S. Chyba jednak miałem pecha, ale to już historia...

  30

 • Internet bez kabli, czyli recenzja Routera Wi-Fi D-Link DIR-825

  Ocena komentarza: 0
  Entuzjastyczna recenzja skłoniła mnie do kupna tego urządzenia. Tu rozpoczęło się pasmo nieustających kłopotów.
  żeby się skracać opiszę w punktach:
  1. Zakres 5GHz. po paru godzinach nadajnik się wyłącza, choć dioda na panelu sygnalizuje działanie sieci, sieć jednak bezpowrotnie znika. zastosowanie funkcji Reboot The Device niczego nie zmienia.
  2. Zakres 2,4GHz działa, jednak po pewnym czasie urządzenia rozłączają się z tą siecią. Przy próbie ponownego połączenia się z siecią jest komunikat, że nie można połączyć się z siecią. Mam 3 różne urządzenia, w każdym jest inna karta sieciowa (Intel PRO/Wireless 3945 ABG; Intel WiFi Link 5100 AGN; ZCOM XI-325 HP+ 802.11b) we wszystkich efekt jest ten sam. Można wprawdzie ponownie edytować profile ale to pomaga na krótko albo wcale. Pozostaje reset fabryczny i konfiguracja od początku. Tylko takie codzienne zmagania są bez sensu. SharePort Network USB Utility działa przypadkowo i nie spełnia założonej roli, częściej nie działa.
  3. Współpraca z telefonią VOIP. Praktycznie niemożliwa Telefon działa w jedną stronę - można do mnie dzwonić - ja nigdzie. Z tym problemem ja i mój operator Voip zmagamy się od ponad dwóch tygodni jak dotąd bez skutku. Jakaś funkcja w DIR-825 blokuje połączenia. W instrukcji, która liczy ponad 100 stron, niczego na temat Voip nie znalazłem. Może źle szukam. Zgłosiłem problem w helpdesku Dlinka, poza komunikatem że zgłoszenie przyjęto, żadnej reakcji. Na koniec. Zakup D-LINK DIR-825 ODRADZAM, może mam pecha?

  30