Komentarze

 • Facebook: usługa Happening Now dostępna już wkrótce

  Ocena komentarza: 0
  Jak Twoje dziecko używa FB to... Wiedz że coś się dzieje! xD

  4

 • Windows 8 ze zintegrowanym czytnikiem PDF

  Ocena komentarza: 0
  Też to czujesz? też czujesz jaki to będzie HIT SEZONU! Niemogę sie doczekać i kupie napewno tylko dla TEGO nawet jak będzie kosztowało 1000zł!
  ECTAZY TOTAL

  11

 • Sony Vaio VPCEB3M1E o stylowym wyglądzie

  Ocena komentarza: 0
  Keee? Mam tego laptopa tylko w wersji z i5, reszta dokładnie taka sama(nawet "cudowne" glosniki) i nie miałem żadnych problemów w instalacji sterowników pod XP, 7 (wersja Ultimate oraz Home) oraz Ubuntu! Więc o co chodzi?

  14

 • Portal 2 ukończony!

  Ocena komentarza: 0
  No ale to dalej 3 gry robione na steam, a dwie przed...pozatym to ze Valve wykupiło Turtle Rock podczas produkcji L4D chyba nie powoduje że nie jest to produkcja pod ich szyldem?

  W jednym masz racje, firmy mają graczy w poszanowaniu. Gdyby było by inaczej to gry wychodziły by dłuższe, ciekawsze, lepiej zooptymalizowane itd. LICZY SIĘ TYLKO MAMONA! KASA, KASA, KASA :D

  38

 • IE rośnie, a Windows 7 przegania Vistę

  Ocena komentarza: 0
  Cała moja firma która liczy około 1500 osób, fakt że są pojedyncze osoby które używają czegoś innego ale korporacja ma taki standard więc każdy powinien(i w 99% tak jest) używac IE.

  17

 • IE rośnie, a Windows 7 przegania Vistę

  Ocena komentarza: 0
  Podaj linki do tych zródeł...fajnie tez gdyby to były wiarygodne inforamcje a nie wiadomości od fanbojów!

  17

 • Klonujemy komputer - maszyny wirtualne

  Ocena komentarza: 0
  Blush...masz racje, jakoś nie docierało do mojego zakutego łba że komunikacja "child -> parent -> hypervisor" jest dokładnie parawirtualizacja. Dziwną ale jednak...rozumiem jednak co chciałeś mi "powiedzieć" ;)

  Ale artykuł można by napisać... :)

  36

 • Klonujemy komputer - maszyny wirtualne

  Ocena komentarza: 0
  Oboje ubolewamy nad VMware Serverem ale niestety świat idzie na przód...jednak nawet taki Workstation ma olbrzymi potencjał, a przecież niewiele zachodu kosztuje konwersja maszyny z VMWorkstation do ESXi.

  Według mnie wirtualizacja M$ jest rzutem na taśme giganta z Redmond, który jak się rozpędzi to potrafi przejechać trybem walcowania większość konkurencji. Funkcjami i wydajnością Hyper-V ustepuje hypervisorowi ESX ale niestety bije produkt VMware sposobem licencjonowania i to bije tak że VMware pada na kolana. Od wersji VSphere 4.1 zmieniony został sposób licencjonowania, dodano do "tańszych" wersji funkcje które ponoć (osobiscie słyszałem to z ust pracownika VMware) nigdy nie miały trafić do tego typu klienta. Konkurencja się zaostrza, a dla Nas to tylko lepiej. ;)

  36

 • Klonujemy komputer - maszyny wirtualne

  Ocena komentarza: 0
  To ja chyba też mogę się skorzystać...

  "Pełna wirtualizacja – technika wirtualizacji, w której wirtualizowany system operacyjny (Gość – ang. Guest) ma wrażenie, że działa na prawdziwym, fizycznym sprzęcie (komputerze). W rzeczywistości odwołania wirtualizowanego systemu operacyjnego (Gościa) do tych elementów fizycznych komputera, które kolidowałyby z działalnością innych środowisk wirtualizowanych lub systemu operacyjnego gospodarza (ang. Host), są przechwytywane przez oprogramowanie wirtualizacyjne a następnie emulowane. Emulacja taka spowalnia pracę wirtualizowanego środowiska, dlatego pożądane jest sprzętowe wspomaganie wirtualizacji."

  Hyper-V to czysty hypervisor który działą na ringu 0(dokładnie na ringu -1), nie ma nic miedzy hyper-v a wirtualna maszyną na nim postawioną(nie mówimy o Win2k8 z Hyper-V). Nie rozumiem więc dlaczego traktujesz to jako para wirtualizacje? Czysty hypervisor typu bare-metal tak samo jak ESXi...

  Prawda że w momencie instalacji Windows2008 wygląda to inaczej ale przecież dyskutujemy o free Hyper-V Server.

  36

 • Klonujemy komputer - maszyny wirtualne

  Ocena komentarza: 0
  @frodo200
  Popieram kolege, serwerowe zestawienie może być bardzo ciekawe...fajnie jak by jednak objeło tych wiekszych(Hyper-V,VMware) oraz tych mniejszych (VirtualIron,XEN itd.) bo niektóre drobne zalety tych "wiekszych" wychodzą dopiero jak zobaczy się konkurencje. ;)

  Co do SCVMM, to nie demonizował bym tak bardzo są sposoby na klonowanie bez SCVMM...ale oczywiscie czego się możemy spodziewać od M$ po darmowym hypervisorze? problemów jest bez liku ale klonować się da...

  Wkoncu pozwole sobie wyrazić kilka opini o artykule(udało się przeczytac na raty ale udało się) widać ogrom pracy autora i bardzo dobrze się czyta wiekszość artukułu. Daje pełne 5 i czekam na rozbudowanie tematu.

  36

 • Klonujemy komputer - maszyny wirtualne

  Ocena komentarza: 0
  Oczywiście część o ESXi nie była skierowana do Ciebie, a co do Hyper -V to niestety nie widze zastosowania na domowym komputerze. Do testów równie dobrze można wykorzystać Workstation czy Virtual PC.

  Zaletą hypervisorów M$ i Vmware jest funkcjonalność...nie widzę uzasadnienia i celu po co ktoś mógłby instalowac Hyper_V na domowym komputerze jeżeli nie może przetestować większości funkcji? Oczywiscie zobaczyć i pobawić się "podstawowymi" funkcjami można ale Hyper-V pokazuje "pazurki" dopiero na konfiguracji serwer+macierz...

  Nie ukrywam jednak że sam z ciekawości instalowałem win2k8 z hyper-v na domowym laptopie...(kiedy to było ;)

  36

 • Klonujemy komputer - maszyny wirtualne

  Ocena komentarza: 0
  @MarcinW
  Nie chce być złośliwy ale popieram frodo2000 o zorientowanie się w tematcie róznić miedzy parawirtualizacja a wirtualizacja...ESXi oraz Hyper-V to nie para wirtualizacja!!!

  36

 • Klonujemy komputer - maszyny wirtualne

  Ocena komentarza: 0
  @gymkhana & Mery84
  Panowie, ESXi i Hyper-V jak zapewne wiecie to wirtualizacja serwerowa, która naprawde nie nadaje się dla uzytkownika domowego. Pomijajać juz fakt problemów hardwarowych, wiekszość funkcji takiego hypervisora jest niepotrzebna, zbedna albo nawet niemożliwa do odpalenia przez użytkownika domowego(albo brakuje tego co oczekiwał uzytkownik)...nie sądze by każdy w domu miał wydajne potwory podpiete po iSCSI(FC) do sieci SAN(NAS), wiec po co wspominać o takich hypervisorach(oraz innych z tego samego segmentu)!

  Założenie artykułu wydaje mi sie inne...tak jak kiedyś czytałem w CHIPie, jest to po prostu porównanie wirtualizacji klienckiej które ma na celu pomóc/ułatwić wybór potencjalnym użytkownikom. :)

  36

 • Wakacyjne fotki z benchmark #6

  Ocena komentarza: 0
  Nawet mrówki czy żuczka nie widać...lipa! Głosuje na zdjęcie z kotem! To jest wypas :D

  10

 • Telefoniczna porażka Microsoftu

  Ocena komentarza: 0
  @Fenarid
  M$ nie musi ścigać Apple odnośnie OS, Windows jest "inny"(według mnie lepszy) i zdecydowanie bardziej popularny niż Leopard na świecie! Co do FF to juz wogole masz problem, bo FF uczy się od Opery/Chrome tak samo jak M$...nawet dzisiaj był artykuł że IE8 zyskuje coraz więcej zwoleników!

  Co do Bing to nie wiem jak to porównywac, obie wyszukiwarki są dobre. Spełniaja oczekiwania i jezeli tylko umiesz korzystać z obu to tak samo sprawnie znajdziesz wszystkie informacje...fakt G jest popularniejsze ale to chyba nie o to chodzi?

  Zgadzam się tylko co do Mobile, niestety Windows Mobile to dramat...jeszcze jak był na IPAQ czy innych PDA z rysikiem to dało sie pracować ale teraz na dotykowych urzadzeniach to DRAMAT! oficjalny soft jest tak nieprzystosowany że głowa boli...(min.za małe ikonki i znaczki)

  @marklar
  Odnośnie konsoli mam dokładnie takie samo zdanie, Sony jako lider wybudziło się ostatnio z letargu i zaowocowało to wspaniała konkurencja na rynku! Naprawde wybór miedzy PS3 a Xbox jeszcze jakiś rok temu był bardzo trudny...teraz wiadomo PS3 slim jest lepszy ale poczekajmy na Xbox slim ;)

  7

 • Test: Intel Core i5 oraz i7 dla overclockerów

  Ocena komentarza: 0
  Opłacalność nie zawsze jest wyznacznikiem...czasem warto popatrzeć na zakup szerzej niż tylko przez pryzmat $.

  Przykładowo kupując nowego laptopa który miał mi posłuzyć wiecej niz rok, kasa była dopiero na 4 miejscu!

  Co do procesorów AMD to mam mieszane uczucia...jako procesory do komputerów domowych sprawdzają się bardzo dobrze, całkowicie odwrotne jest jednak doświadczenie w sprzęcie przeznaczonym do firm. :(

  52

 • Test: Intel Core i5 oraz i7 dla overclockerów

  Ocena komentarza: 0
  Dziękuje za odpowiedz ;) Od razu informuje że moje pytanie nie miało na celu złośliwości czy szukania dziury.

  Po prostu bardzo interesuje mnie ten fakt, ponieważ na początku tego roku spotkałem się z podobną sytuacja dotyczącą procesorów Intela.

  Procesory sprzedane do serwerów w listopadzie były inne niż te same procesory(model, klasa, p/n) sprzedane w styczniu roku bieżącego. Wyszło to na jaw dopiero podczas używania technologii VMware VMotion, która to rozpoznaje procesory i nawet najdrobniejszy szczegół przeszkadza tej funkcji w poprawnym działaniu!

  Wyjaśnienie Intela było proste acz niezbyt pocieszające, w ciągu tych 3 miesięcy zmienili bardzo nieznacznie architekturę procesora. Intel był równie zdziwiony co My problemami procesorów z wirtualizacja VMware.

  52

 • Test: Intel Core i5 oraz i7 dla overclockerów

  Ocena komentarza: 0
  Kolego przeczytaj cytat z pierwszego mojego posta(UWAŻNIE), autor wyraźnie zaznacza ze BCLK sprawia problemy z podkręcaniem i7 a dwa zdania później wyraźnie zaznaczył że inne redakcje wykonują takie magiczne sztuczki nie informując o występowaniu żadnych problem!


  52

 • Test: Intel Core i5 oraz i7 dla overclockerów

  Ocena komentarza: 0
  Bardzo lakonicznie mi Pan to wyjaśnił...może zadam pytanie inaczej, czy problem ten dotyczy konkretnej parti procesorów produkowanych w przedziale czasowym, czy wszystkich 875K?

  No chyba że zakładamy za fakt to że przez BCLK są problemy z podkręcaniem a inne redakcje uprawiają szarlatanie. :)

  52

 • Test: Intel Core i5 oraz i7 dla overclockerów

  Ocena komentarza: 0
  "Z sporym zdziwieniem stwierdziliśmy, że podkręcanie za pomocą BCLK okazało się praktycznie niemożliwe. Nie wiemy czy było to spowodowane przez płytę główną, czy też procesor, i czy była to charakterystyczna cecha jedynie tego egzemplarza i7 875K, czy też może całej serii. W każdym razie musieliśmy się zadowolic podkręcaniem wyłącznie za pomocą mnożnika – i wiemy, że nie tylko my zetkneliśmy się z tym problemem podczas podkręcania tego procesora. Z drugiej strony redakcje niektórych wortali bez problemów podkręcały Core i7 875K za pomocą BCLK."
  Proszę o jasne wyjasnienie tego akapitu!
  - Da się czy nie da się podkręcać tego i7 BCLK?
  - Czy podkręcanie za pomocą mnożnika to przypadek "waszego" zestawu czy wiekszej liczby 875K??

  Bo z przytoczonego cytatu nic nie wychodzi...stwierdzenie goni zaprzeczenie i na odwrót!

  52

 • Uwaga na luki Adobe! Flash, Acrobat...

  Ocena komentarza: 0
  Bardzo ciekawy news, nie wiedziałem i bardzo dziękuje za informacje! Więcej takich wiadomość...

  9

 • Shogun 2: Total War w produkcji?

  Ocena komentarza: 0
  Najciekawszy i niesamowicie pozytywny news dzisiejszego dnia!

  Pamietam ile godzin/dni spedziłem przed pierwszą cześcia i inwazja Mongołów...

  Byle by AI stało na przyzwoitym poziomie...

  12

 • IE6 wraca do łask - w firmach

  Ocena komentarza: 0
  Zwróć uwagę ze portale o których mówię były robione pod IE6, wtedy był to standard.
  Cóż poradzić na rozwój technologii i nowych przeglądarek owocuje problemami z starymi(archaicznymi) standardami :(

  9

 • IE6 wraca do łask - w firmach

  Ocena komentarza: 0
  Bzdura...przeciętny użytkownik nie ma praw admina na komputerze i zielonego pojęcia jak obejść "blokowane" strony!

  IE6 jest popularne u nas ponieważ większość firm nie może sobie pozwolić na wdrożenie nowej wersji IE...brak kompatybilności IE 8(czy 7) z biznesowymi portalami jest ogromną bolączka...

  OFC można to naprawić ale komu się chce wydać krocie kasy na dostosowanie portalu na "gwałt" i tylko dla wygody użytkownika?

  9

 • Dziewczyny do komputerów! Wrocław

  Ocena komentarza: 0
  Widać chłopie że nie znasz Pauli Januszkiewicz, wiedzą i urodą potrafi powalić nie jednego faceta z branży IT! Dodam że Paula jest współwinna tych słodkich zmian w IT ;)

  11

 • Facebook: seksownie nie znaczy bezpiecznie

  Ocena komentarza: 0
  Jaki Toruń kolego...tak jak by miasto miało coś wspólnego z spodniczkami xD

  Widać młody człowieku, że chyba nie widziałeś kobiety w reformach, a co dopiero w spódnicy i reformach! To się nie godzi tak oszpecać piękne kobiece ciało...

  11

 • Facebook: seksownie nie znaczy bezpiecznie

  Ocena komentarza: 0
  Pewno reformy ;D

  11

 • Blizzard wie jak zarobić kolejne miliony

  Ocena komentarza: 0
  Nie 20$ a 79,90zł na allegro za 60dni :D

  Jezeli jednak kolega mówi o abonamencie EU to pozwole sobie wnieść poprawke:
  The basic one-month subscription plan costs €12.99 per month (£8.99 in the UK).

  31

 • Blizzard wie jak zarobić kolejne miliony

  Ocena komentarza: 0
  I CANT AFFORD 25 DOLLARS FOR A STUPID MAGIC HORSE YOU SONSSSSS OF BITCHESSSSSS

  xD

  31

 • Wizja świata Ghost Recon: Future Soldier

  Ocena komentarza: 0
  Ten Pan na 4 slajdzie to ma CBA na plecach? xD

  12

 • Sieciowy StarCraft II z abonamentem?

  Ocena komentarza: 0
  (np. pomieszanie rozdziały - zdarzyło mi sie). Zwrot za okazaniem paragonu...

  Moim zdaniem to, co robi teraz Zamieć to tylko i wyłącznie skok na kasę, który zaowocuje "średnim" przyjęciem SC2 na rynku...Nie wyobrażam sobie by każdy polski fan SC kupił wszystkie 3 "części" SC2, a co dopiero by Europa wschodnia płaciła za abonament do SC2.

  55

 • Sieciowy StarCraft II z abonamentem?

  Ocena komentarza: 0
  (np. pomieszanie rozdziały

  55

 • Sieciowy StarCraft II z abonamentem?

  Ocena komentarza: 0
  Wiele gier w dniu premiery było dopracowane na 100% i dało się je przejść bez poprawek/problemów(ba były nawet "idealne" np. Age of Empires). Niestety obecnie "nakręcanie" graczy na tytuły powoduje, że firmy wypuszczają gry, które są na etapie BETA+, co jest nie do pomyślenia...(np. Stalker czy Age of Conan) To tylko i wyłącznie leży w interesie firmy, która wypuszcza produkt by był on w 100% działający...Bo przecież, kto kupi niekompletny/wadliwy produkt?

  Gry komputerowe, których nie można ukończyć powinno się traktować jak książki, których nie można przeczytać do końca z powodu bledów drukarskich(np. pomieszanie rozdziały

  55

 • Sieciowy StarCraft II z abonamentem?

  Ocena komentarza: 0
  Kasa, kasa, kasa...dawaj kase, twoja kase chce!

  55

 • Pliki: Darmowy antywirus Microsoft

  Ocena komentarza: 0
  Tak, posiada i nawet daje rade z "nowościami".

  30

 • Pliki: Darmowy antywirus Microsoft

  Ocena komentarza: 0
  MsMpEng.exe to drugi proces tej aplikacji, który odnosi się do ONLINE skanera.
  msseces.exe u mnie zabiera "AŻ" 9MB :D

  30

 • Pliki: Darmowy antywirus Microsoft

  Ocena komentarza: 0
  Skutecznością ochrony ONLINE oraz ilością zasobów, które zabiera taka ochrona 60-64MB RAM.

  Przyznaje się jednak bez bicia, że nie robiłem bezpośredniej konfrontacji AVAST vs. M$(TrendMicro vs. M$ robiłem, wygrywa M$), więc moje komentarze to moje subiektywne zdanie na temat tych produktów.

  30

 • Pliki: Darmowy antywirus Microsoft

  Ocena komentarza: 0
  Używam od 2 miesięcy i jestem bardzo zadowolony. AVG, Avast, Kaspersky, Norton czy TrendMicro to moje wcześniejsze doświadczenia i musze przyznać, że produkt M$ bardzo ładnie sprostał oczekiwaniom. Nie jest to może super antywirus, ale na pewno lepsza alternatywa niż Avast czy TrendMicro! Naprawdę polecam przynajmniej protestować…

  30