Monitory

Asus PA248Q: profesjonalny monitor 24,1" IPS z 4 portami USB 3.0 - specyfikacja

przeczytasz w 1 min.

Monitor o świetnych parametrach

Firma Asus zaprezentowała PA248Q ProArt Series, monitor przeznaczony do zastosowań profesjonalnych, który jako pierwszy na świecie wyposażony został w 4 porty USB 3.0.

Asus PA248Q to monitor wyposażony w podświetlany diodami WLED panel IPS o przekątnej 24,1", obsługujący rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli (proporcje 16:10). Maksymalna jasność wynosi 300 cd/m2, czas reakcji to 6 ms, a kontrast Asus Smart Contrast Ratio – aż 50 000 000:1.

Asus PA248Q monitor przód

Monitor PA248Q przeznaczony jest głównie dla profesjonalnych projektantów i fotografów, zapewniać ma stuprocentową reprodukcję kolorów RGB i szerokie kąty widzenia na poziomie 178°. Dodatkowo umożliwia 6-zakresową regulację kolorów (R,G,B,C,M,Y), jak i 6 trybów ustawienia obrazu, dla każdego z zastosowań. Warto także dodać, że wartość parametru Delta E jest tutaj mniejsza niż 5, dzięki czemu odwzorowanie kolorów jest na bardzo wysokim poziomie.

Asus PA248Q jest też pierwszym na świecie monitorem wyposażonym w cztery porty USB 3.0. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może podłączyć do niego różnego rodzaju urządzenia wymagające dużej szybkości transmisji. Poza USB znalazło się także miejsce dla portów HDMI, DVI, DisplayPort oraz D-Sub.

Asus PA248Q monitor 4 porty USB

Cechą charakterystyczną tego monitora jest także wygląd (wyróżniony nagrodami reddot Design oraz International Design Exellence Awards).

Warto wspomnieć o możliwości regulacji obrotu, kąta nachylenia, osi i wysokości. Po prawej stronie znalazły się natomiast wszystkie przyciski, umożliwiające szybki i łatwy dostęp do funkcji.

Specyfikacja:

Asus PA248Q monitor specyfikacja

Nie wiadomo jeszcze kiedy i jakiej cenie monitor Asus PA248Q pojawi się na polskim rynku.
 

Więcej o monitorach:

Źródło: Asus

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    vandam
    1
    zapewne kilka dobrych tysiecy beda wolali. a szkoda, monitor fajny
    • avatar
      Danketch
      1
      kolejny klon Della 2412M
      • avatar
        klosz007
        -2
        Taaa, taki on profesjonalny jak wcześniejszy PA246Q. Ekranem na minimalnej jasności można by oświetlać pokój. Profesjonalista by się uśmiał na taki monitor, oczy by mu wypłynęły po godzinie pracy.

        Ale widać dla redakcji benchmarka jak coś jest drogie (względnie bo jak na monitory profesjonalne to na pewno będzie b. tani) i duże to na pewno jest już bardzo profesjonalne.

        Milczeniem pomijam fakt, że to niby monitor dla fotografów a tylko sRGB. A kalibrację sprzętową kolorów to to ma ?
        • avatar
          popo601
          0
          Cena pewnie zabije
          • avatar
            Gaudeamus
            0
            Dobrze że jest coraz więcej monitorów na dobrych matrycach. Jeśli chodzi o ten, to nie jestem pewien czy cena zabije, brak w nim jednak obsługi przestrzeni barw AdobeRGB (chyba że coś mi umknęło). Jest to jednak mniejsza funkcjonalność. Na duży plus trzeba zaliczyć 16:10.
            • avatar
              Vatharian
              0
              Danktech: Mylisz się. Niewątpliwie będzie od niego droższy. Poza tym Dell 2412M nie ma HDMI, ani takiej regulacji kolorów. Chciałbym wiedzieć, tylko czy panel jest 6-cio bitowy, czy więcej.
              Dobrze widzieć monitory nastawione na sRGB (a nie, jak błędnie napisanow artykule, RGB - prosiłbym o poprawkę!)
              • avatar
                krzysiek
                0
                ilu bitowa głebia koloru i czy daje sie kalibrować sprzętowo? Ja to będzie wiodome to sie okaże czy naprawde jest profesjonalny :)
                • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  A gdzie się podziało Adobe RGB? :/
                  • avatar
                    hideo
                    0
                    zależy o jakiej formie profesjonalizmu mowa, bo profeska zaczyna się od 4kafli za NEC czy Eizo ale niektórym do pracy wystarcza tani ips/va i też są zadowoleni (tylko nie TN)