Projektory

BenQ LW61ST: pierwszy na świecie projektor z laserowym źródłem światła BlueCore

przeczytasz w 1 min.

Żywotność lampy to 20 000 godzin

BenQ zaprezentował urządzenie o nazwie LW61ST. Jest to pierwszy na świecie projektor z laserowym, bezrtęciowym źródłem światła BlueCore.

BenQ LW61ST to projektor wyświetlający obraz w rozdzielczości do WXGA (1280 x 800 pikseli). Jego jasność wynosi 2000 ANSI lumenów, a kontrast – 80000:1. Urządzenie wyposażone zostało w obiektyw krótkoogniskowy i jest pierwszym projektorem na świecie z laserowym, bezrtęciowym źródłem świata BlueCore, którego żywotność to 20 tysięcy godzin.

BenQ LW61ST projektor przód front bluecore laser

Zastosowanie źródła BlueCore, wzbogacanego dodatkowo o funkcję SmartEco, pozwoliło na obniżenie poboru mocy o 90 procent w porównaniu do standardowych projektorów. Oprócz aspektów ekologicznych, dzięki BlueCore możliwe jest także natychmiastowe wyłącznie oraz włączenie urządzenia.

Użytkownicy otrzymują dostęp do trzech trybów pracy: SmartEco (optymalny poziom jasności i najlepszy kontrast), detekecja źródła sygnału (obniżona jasność obrazu), a także Eco Blank (wygaśnięcie).

BenQ LW61ST projektor góra top bluecore laser

Specyfikacja techniczna:

BenQ LW61ST projektor specyfikacja techniczna dane techniczne bluecore laser

BenQ LW61ST projektor promo

Projektor BenQ LW61ST dostępny będzie na polskim rynku już na początku kwietnia bieżącego roku, a jego sugerowana cena detaliczna wyniesie 8259 złotych. Urządzenie objęte zostanie także trzyletnią gwarancją.
 

Więcej o projektorach:

Źródło: BenQ

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    tjindy
    33
    8 259 złotych...
    8 259 złot..
    8 259 z...
    ....
    ...
    ..

    Mother of God.
    • avatar
      poprostujakub
      2
      Obniżenie poboru mocy o 90%..... i 270 W z gniazdka. Czyli standardowy projektor pobiera z gniazdka ponad pół kilowata? Kłamstwo. Standardowy projektor pobiera około 250 W.
      • avatar
        kopczenko
        0
        W sumie nie tak drogo.. W podobnej cenie dostaniemy dobry projektor np do kina domowego FHD.. Tu troche rozdzialka mala przez co cena sie faktycznie wydaje duza..
        • avatar
          Damian_jo
          0
          Ogólnie pomysł świetny - nadchodzi pora aby zmienić coś w projektorach - rtęć i "te" sprawy.
          Jasność do kina domowego jak najbardziej ok a żywotność ~tej co oferują diody LED - chyba że to pierwsze prototypy i producenci wycwanią się jak z żarówkami,zmniejszając im żywotność (laserom).
          No i pozostaje jeszcze jakość wyświetlanego obrazu i niestety cena,która wg mnie szybko nie spadnie.
          • avatar
            Konto usunięte
            0
            Obniżenie poboru prądu i czasu włączenia/wyłączenia kosztuje kilka tyś dziękuje tylko dla zapalonych ekologów.
            • avatar
              19arek93
              0
              "Urządzenie wyposażone zostało w obiektyw krótkoogniskowy i jest pierwszym projektorem na świecie z laserowym, bezrtęciowym źródłem świata BlueCore, którego żywotność to 20 tysięcy godzin."

              (:
              • avatar
                Vatharian
                0
                Żywotność i kontrast... Ooooooh.
                Miałem wielką przyjemność oglądać obraz na Mitsubishi LaserVue. Jeśli jakość obrazu - reprodukcja kolorów - minimalnie się zbliża do LaserVue, to pitolić rozdzielczość, jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych projektorów na świecie, jakie Kowalski może kupić (za 3 pensje, ale co tam).
                • avatar
                  lunio666
                  0
                  HAHA dobre bo ja mam projektor Casio od ponad roku ktory ma lampe hybrydowa Laser+ LED z zywotnoscia 20 000h jasnosci 3000ANSI i wedlog mnie to nie jest zadna nowosc.... Pod drugie kosztuje jakies 1200 euro wiec jest tanszy....