Zasilacze

A-DATA BN - tanie zasilacze niewielkiej mocy

przeczytasz w 2 min.

Firma A-DATA, znany producent pamięci RAM i dysków SSD, po raz drugi wkracza na arenę zasilaczy komputerowych. Tym razem seria BN to produkty nie tylko ekonomiczne dla kieszeni, ale zarazem energooszczędne.

Przygodę z branżą zasilaczy komputerowych A-DATA rozpoczęła od serii HM. Zasilacze te wyróżniały się zmienną barwą podświetlenia chłodzącego wnętrze wentylatora. Zmieniało się ono zależnie od obciążenia zasilacza. Tym razem producent ten wprowadził do swojej oferty serię zasilaczy BN, cechującą się stosunkowo niską ceną.

Warto przeczytać:
Cooler Master: 450 W zasilacz dla graczy
LEPA: tanie niemodularne zasilacze

Do linii zasilaczy A-DATA BN należą aktualnie trzy modele - o mocy 400 W, 450 W i 500 W. Wszystkie z nich są zgodne z normą ATX12V 2.3 i Energy Star 5.0 oraz oferują sprawność powyżej 82%, co potwierdza certyfikat 80 PLUS Bronze. Dodatkowo wyposażono je w następujące zabezpieczenia: przed zbyt niskim napięciem (UVP),przed zbyt wysoką temperaturą (OTP), ogólne zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe (OPP), przeciw zwarciom (SCP), przed wysokim napięciem (OVP) oraz przed zbyt wysokim prądem (OCP). Wszystkie modele wyposażono w dwie linie 12 V.

Za chłodzenie wnętrza zasilaczy odpowiada 120 mm wentylator. Seria BN charakteryzuje się standardowymi wymiarami 150 x 140 x 86 mm i wagą zaleznie od modelu od 2,53 do 2,61 kilograma. Średni czas bezawaryjnej pracy (MTBF) przy pracy w temperaturze od od 0 do 50 stopni Celsjusza wynosi 100 000 godzin. Niestety producent nie podał do publicznej do wiadomości jak wygląda tabliczka znamionowa zasilaczy oraz w jakie okablowanie - wiemy że niemodularne - są one wyposażone.

Zasilacze A-DATA z serii BN są już dostępne w sprzedaży w cenie 60 euro za model 400 W (BN-400), 63 euro za model 450 W (BN-450) i 66 euro za model 500 W (BN-500). Producent udziela na swoje produkty 3-letniej gwarancji.

 

Źródło: adata.com, tcmagazine.com

 

Polecamy artykuły:  
Muzyka - z YouTube, MP3, do pobrania i na życzenie
Goog le Chrome - 20 świetnych wtyczek
Nvidia 3D Vision Surround - 3D na trzech monitorach

 

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  b1tzz
  0
  W moim mniemaniu, tani zasilacz to taki, który wyciąga 500W i jego cena jest max 200zł, ale widzę, że producenci inaczej charakteryzują to pojęcie.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   tytuł wprowadza w błąd, ani tanie, ani niewielkiej mocy
   wszedłem na newsa gdyż sądziłem znaleźć informacje o zasiłkach rzędu 150-200W
   a 400W to wcale nie taka mała moc
   • avatar
    Zuberos
    0
    400W wystarczy do całkiem sensownej konfiguracji z oc.
    • avatar
     SP1DER987
     0
     W serii BN jest jeszcze model o mocy 550W ;)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Pogięło ich z tymi cenami :D Dokładasz grosze i masz modularny zasilacz OCZ