Pamięć flash

ADATA UV250 - stylowy pendrive w metalowej obudowie

przeczytasz w 1 min.

Model ADATA UV250 wyróżnia się kompaktowymi rozmiarami i występuje w trzech wersjach pojemnościowych. Dodatkowo istnieje możliwość ochrony urządzenia za pomocą szyfrowania AES256.

Firma ADATA poszerzyła ofertę pamięci przenośnych o nowy pendrive – niewielki model UV250, wyposażony w stylową, metaliczną obudowę.

Pendrive korzysta z interfejsu USB 2.0, co oznacza, że jest zgodny z komputerami, smartfonami, tabletami, inteligentnymi telewizorami, systemami samochodowymi oraz większością urządzeń, wyposażonych w port USB (konstrukcja została pozbawiona zatyczki wtyku USB, co dodatkowo zmniejsza rozmiary pamięci).

ADATA UV250

Pamięć zamknięto w metalowej obudowie w srebrnym kolorze z czarnym, plastikowym otworem na smycz, który umożliwia przymocowanie go np. do kluczy. Dzięki niemu ryzyko zgubienia urządzenia zostaje zminimalizowane. Nowy pendrive’e ADATA jest wyjątkowo mały i lekki – ma wymiary zaledwie 42,4 x 14,9 x 5,3 mm i waży tylko 5,6 g.

ADATA UV250

Warto dodać, że użytkownicy UV250 mogą pobrać darmowe oprogramowanie UFDtoGO, które umożliwia kompresję danych i ochronę za pomocą 256-bitowego szyfrowania AES oraz funkcję PC-Lock.

ADATA UV250  wkrótce trafi do sprzedaży i będzie dostępny w trzech wariantach pojemnościowych: 16 GB, 32 GB oraz 64 GB. Producent udziela na pendrive’a 5 lat gwarancji.

Źródło: ADATA

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  roman106
  12
  Jaka prędkość odczytu/zapisu?
  Odpowiedź: tragiczna. Mam pendrive, który ma 12 lat (USB 2.0) i założę się, że ma lepsze parametry.

  Zasada jest taka: wchodzimy na stronę producenta i sprawdzamy specyfikację. Jeśli nie ma żadnej wzmianki o transferach, są one tak wolne, że producent woli o tym nie pisać.

  Jeśli producent pisze tylko o odczycie, to znaczy, że odczyt jest dobry, ale zapis bardzo wolny. Jeśli producent podaje dwa parametry, jest czym się pochwalić i taki pendrive można brać.

  Tak więc pendrive ten nie warty jest nawet wzmianki, ale producent zapłacił, wiec nie mam do nikogo pretensji, że się go reklamuje.
  • avatar
   Geriavit
   3
   Nie chciałbym doświadczać kopiowania danych na ten 64GB pendrive w standardzie USB 2.0 bo przybliżony czas tej operacji to pewnie z rok :D
   • avatar
    Much_
    2
    USB 2.0? dobrze że nie 1.0....
    • avatar
     Geriavit
     1
     Dubel