Procesory

AMD Bulldozer już dostępny w sklepach... chińskich

z dnia 30-05-2011
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
57 komentarzy Dyskutuj z nami

Na kilkanaście dni przed premierą procesorów AMD Bulldozer, w jednym z chińskich sklepów można kupić już flagowy, 8-rdzeniowy układ FX-8130P.

Firma AMD ustaliła premierę swoich nowych procesorów Bulldozer i Llano na 14 czerwca bieżącego roku. Wtedy też prawdopodobnie trafią one do sklepów, dzięki czemu każdy z nas będzie mógł kupić jeden z nowych produktów AMD – oczywiście o ile będzie go stać. Okazuje się jednak, że w Chinach możliwy jest zakup jednego z Bulldozerów, już na kilkanaście dni przed oficjalną premierą.

 

AMD Bulldozer FX-8130P w Chinach

 

W jednym z chińskich sklepów pojawił się procesor AMD Bulldozer FX-8130P, produkowany w 32-nanometrowym procesie technologicznym. Według nieoficjalnej specyfikacji jest to najlepszy, 8-rdzeniowy model z oferty firmy AMD, którego rdzenie standardowo pracują z taktowaniem 3,8 GHz, a w trybie Turbo częstotliwość ta jest zwiększana do 4,2 GHz. Układ wyposażono w 8 MB (po 1 MB na każdy rdzeń) pamięci podręcznej L2 oraz 8 MB pamięci podręcznej L3. Współczynnik TDP modelu wynosi 125 W, a jego kontroler pamięci może obsłużyć pamięci o taktowaniu do 1866 MHz. Warto jednak zaznaczyć, iż specyfikacja podawana na stronie sklepu jest inna od tej nieoficjalnej, ale jej wiarygodność jest znikoma.

 

Nieoficjalny wzór pudełka w jakim będzie sprzedany procesor

Cena procesora AMD Bulldozer FX-8130P wynosi 1999 juanów, co w przeliczeniu zgodnie z aktualnym kursem walut, daje nam około 860 złotych (bez podatku i marż pośredników). Trzeba przyznać, że jak na topowy model z oferty AMD jest to niewiele. Wiarygodność sprawie nadaje fakt, iż nie tak dawno temu pisaliśmy o nieoficjalnych cenach układów, które jako pierwsze trafią do sprzedaży, gdzie model ten wyceniono na 320 dolarów, a więc równowartość 895 złotych (bez podatku i marż pośredników). Ktoś chętny na zakup 8-rdzeniowego Bulldozera?
 

Więcej o nowych procesorach AMD:


Źródło: taobao.com,
XbitLabs.com

Komentarze

57
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kota w worku nie kupuję :)
 • avatar
  45nm PhenomII X4 3,7Ghz dobrze się spisuje ale i tak 32nm Bulldożer go zastąpi ;)
 • avatar
  U mnie pewnie też ale poczekam na pierwsze testy na Benchmarku. Może jednak nie będzie powalającej różnicy do Phenoma x, wtedy nie warto zmieniać procka.
 • avatar
  Póki co Phenom II X4 965 BE wystarcza do wszystkiego jak dla mnie, trzeba wymienić najpierw grafikę, ale za jakiś czas nie omieszkam zainteresować się tą "bestią", bo z procesorów AMD jestem zadowolony. Czekamy na oficjalną premierę i testy :)
 • avatar
  Dostępny w sklepie, ale czy to znaczy, że dostępny od ręki? :) Pamiętam, że niektóre sklepy oferowały GTX480 ale tak naprawdę wysyłały dopiero po premierze.
 • avatar
  Znaczy, że cena jest w miarę pewna - to dobra cena dla procesora 8 rdzeniowego w profesjonalnych zastosowaniach powinien sprawować się lepiej niż i5 2500k, a w grach ... zobaczymy
 • avatar
  Podobno premiera Buldożerów odłożona z powodu małej wydajności...
 • avatar
  Dziwne... PII w 45nm miał TDP ustalone na 125W. Teraz wchodzi "nowość" w 32nm i też ma TDP 125W ?? Oczywiście zarządzanie energią może sprawniej działać jednak spodziewałem się max TDP 90W - bo CPU i tak będzie słabszy niż Intelowskie twory...
  Oczywiście czysta spekulacja - gorzej jak się potwierdzi.
 • avatar
  Podobno premiera Buldożerów odłożona na lipiec z powodu małej wydajności ... podobno wydajność obecnego steppingu B0 i B1 jest wielką niewiadomą i trzeba czekać na B2 ...
 • avatar
  Podobno, podobno, podobno.
  Będą testy wersji ze sklepu, a nie selektów do recenzji to będziemy wiedzieli. Teraz to tylko nabijamy odwiedziny na benchmark.pl
  Miałem zmieniać sprzęt na i5-i7, ale poczekam te 3 miesiące. Zobaczymy co to będzie. Ważne, że będzie wybór. Zresztą jak zmieniać 4 rdzenie to na 8 ;)
 • avatar
  ja mam dwa rdzenie, ale wolałbym dwa razy szybsze niż ich cztery razy tyle, bo aplikacji wielordzeniowych nie ma
 • avatar
  Ja już zamówiłem za kilka dni będzie u m ie na biurku :)
 • avatar
  Czekamy z niecierpliwoscia na testy i porownania do SB, bo pieniazki juz czekaja od pol roku :D
 • avatar
  Bulldozer ma moduły, nie rdzenie. Moduł to po prostu mocno przemodelowany rdzeń a nie 2 sklejone ze sobą rdzenie ! Ale ktoś kto kupuje kompa w hipermarkecie to różnicy nie zauważy... Już widzę te promocje na 8 "rdzeni"...
 • avatar
  I tak napewno Bulldozer dostanie baty od i7 920 aż do i7 2600K. Zegar w zegar procesory AMD nie mają szans :/ Mam tylko nadzieję, że cenowo będą bardziej atrakcyjne niż Intel.
 • avatar
  I co? nadal nie wierzycie, że AMD ma problem i prawdopodobnie odłożą premierę Bulldożerów na lipiec ...
 • avatar
  TO JEST FAKE. Wykorzystali powszechnie dostępne informacje,aby stworzyć 'ofertę'. A najśmieszniejsze jest to że niektórzy twierdzą, że ta oferta wygląda na prawdziwą, bo zgadza się z dostępnymi informacjami... Totalny brak rozumu.
 • avatar
  Ładne pudełko, tak trzymać!
 • avatar
  Czemu ten Buldożer ma oznaczenie FX-8130P a nie FX-8190P, przecież 3,8 Ghz to chyba max co można wyciągnąć (i max TDP). Może zrobią na zakończenie kariery Buldożera 4,0 lub 4,2 GHz - byłoby FX-8195P lub FX-8199P.
  Też wątpię aby konkurował z konkurencją o tej samej liczbie rdzeni i tym samym taktowaniu.
 • avatar
  Nie ma co się pchać w tego bulldozera dla graczy, ponieważ silniki gier max 4 rdzenie obsługują, jeszcze przez długi czas PhenomII-955 i i5 2500k zaspokoją dobre obliczenia dla gamingu
 • avatar
  Podobnie jest z Sandy Bridge-E. Można kupić już na eBay-u. Po zakupie oprawiamy w ramkę i podziwiamy. Nie ma jeszcze płyt z X79 i podstawką LGA2011 w sprzedaży.
 • avatar
  dla mnie to będzie hit ale tylko wtedy, gdy wyprzedzi mocno produkty intela jak nie to dziękuję państwu, nie stać mnie na kupowanie byle czego.
 • avatar
  Nie czujecie sie jak idioci klocac sie na temat wydajnosci i parametrow domniemywanych po jakich szczatkowych informacjach?
  Widocznie sami 'fachowcy' sie zebrali.
  Zobaczymy jaki produkt otrzymamy i tyle.