Karty graficzne

Radeon RX 500 - "nowe" karty graficzne już w kwietniu?

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
22 komentarze Dyskutuj z nami

Pierwsze, nieoficjalne przecieki o kartach graficznych z serii Radeon RX 500 nie wyglądają zbyt zachęcająco.

Stęskniliście się za nowymi kartami graficznymi AMD? Według zagranicznych źródeł już w kwietniu czeka nas premiera modeli z serii Radeon RX 500… tyle tylko, że to nie będą do końca nowe konstrukcje.

Serwis MyDrivers twierdzi, że producent planuje wydać modele Radeon RX 580 i RX 570. Podobno nadal będziemy mieli do czynienia z rdzeniem Polaris 10, który znalazł zastosowanie w modelach Radeon RX 480RX 470, ale zostanie on lekko podkręcony – w pierwszym przypadku z 1266 do 1340 MHz, a w drugim z 1206 do 1244 MHz. Czy czekają nas jeszcze jakiś zmiany w specyfikacji? Tego nie wiadomo.

Według tego samego źródła premiera kart została zaplanowana na 18 kwietnia, aczkolwiek inne źródła sugerują pojawienie się kart już 4 kwietnia. Ponadto planowane są słabsze konstrukcje na bazie rdzenia Polaris 12. Warto jednak pamiętać, że są to nieoficjalne informacje, do których należy podchodzić z ograniczonym zaufaniem. Nie można też wykluczyć scenariusza, iż mówimy o konstrukcjach na rynek OEM.

Pewne jest jednak to, że w drugim kwartale czeka nas premiera high-endowego modelu Radeon RX Vega i z pewnością będzie to bardziej interesująca konstrukcja (chociażby ze względu na zastosowanie nowej architektury oraz pamięci HBM2).

Źródło: MyDrivers, VideoCardz

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Komendator
  Kiedy aktualizacja rankingu kart?
  2
 • avatar
  derunim
  Ja tam celuję w 470-tkę.
  Dla mnie ma wystarczający stosunek cena/osiągi.
  Oczywiście jeśli cena owej karty spadnie po premierze tych kart, to będę zadowolony. Albo być może kupię coś nieco lepszego.

  Mimo wszystko karta oferuje grę w najnowsze tytuły w 1920x1080 oraz potencjał DX12 i co ciekawsze, Vulcana, na przyszłość.

  Nic więcej nie potrzebuję.


  Mam też nadzieję, że Vulcan przyciągnie developerów i graczy do linuksa i uniezależni rynek gier PC od pazerności i inwigilacji microsoftu... Ale to inna bajka ;)

  2
 • avatar
  Konto usunięte
  Wystarczy że wprowadzą kolejną, nieco dopieszczoną rewizję rdzenia która oferuje o 100-150MHz wyższy zegar przy identycznym poborze energii i TDP.

  Dokładnie to samo czyniono z układami 28nm. A przecież proces 14nmFF jest świeży i wiele z niego jeszcze można wycisnąć.
  1
 • avatar
  FennPL
  Jeżeli cena będzie adekwatna to zgadzam sie z Eternal1
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Czyli co? Powtórka z rozrywki?
  7870=270x=370x
  RX480=RX580=RX680
  1
 • avatar
  sn00p
  Miejmy nadzieje że Windows 10 ją polubi. Bo po problemach ze spodziewaną i faktyczną wydajnością Ryzenów w Windows 10 sytuacja jest troszkę dziwna.
  1
 • avatar
  vide cui fidas
  Szkoda mi całego AMD ale trzymam kciuki!
 • avatar
  Chiny_X
  Czy odbytnice klientów zostały nasmarowane wazeliną?
  Nie? Bez bólu się nie obędzie!
  -1
 • avatar
  Adios6293
  RX570 = RX480
  RX580 - Mala Vega
  RX Vega = Duza Vega i bylo by ok, teraz to wyglada na kasze.
  -2
 • avatar
  derunim
  @marcadir
  Przecież Radeon 470 jest praktycznie w każdym teście szybszy od GTX1050Ti. I patrząc na kolosalną różnicę w Doomie, będzie jeszcze szybszy w tytułach wykorzystujących DX12, a tym bardziej Vulcana.