Procesory

AMD szykuje 12W mobilnego dwurdzeniowca

Maksym Słomski | Redaktor serwisu benchmark.pl
17 komentarzy Dyskutuj z nami

AMD w chwili obecnej pracuje nad wieloma mobilnymi procesorymi, które zaczną ukazywać się w 2 kwartale roku 2010. Ważnym jest aby utrzymać ten termin, gdyż właśnie wtedy AMD spodziewa się gotowej nowej rewizji K10.5 45nm. Nowy rdzeń zapewni korzystniejszy współczynnik TDP i sprawi, że procesory AMD quad i dual-core wykonane w technologii 45nm, będą lepiej sprawowały się w notebookach.

Warto odnotować, że nadchodzący Athlon II Neo Dual core K325 będzie mógł pochwalić się TDP na poziomie 12W. Układ będzie wyposażony w dwa rdzenie, 2 MB cache, 64b FPU, wsparcie pamięci DDR3-800, Hypertransport 2.0GT/s.

Drugi procesor nad którym pracuje AMD będzie miał nieco wyższe TDP - 15W - również będzie układem dwurdzeniowym, zostanie wyposażony w 2 MB cache L2, 128b FPU, DDR3-800 i HT 3.2GT/s. Układ będzie nosił oznaczenie Turion II Neo Dual-Core K625.

Ostatnim z procesorów jest Athlon II Neo, jednordzeniowiec z TDP wynoszącym 12W, 1 MB L2 cache, 64b FPU, obsługa pamięci DDR3-800 i HT 2.0GT/s. Jego także można będzie spodziewać się w 2 kwartale 2010 roku.

Źródła: Fudzilla

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Najkozystniejszą wydług mnie ofertą może być ten drugi CPU. Trzy waty więcej ,a ile lepszy...
 • avatar
  Konto usunięte
  No to nieźle ... Może się skusze w przyszłym roku i zmienie mojego lapiego na coś nowszego ze stajni AMD .. Zapowiada się dobrze 12W proc .. Mój obecny Celeron na pewno pobiera więcej ....
 • avatar
  Konto usunięte
  jeszcze trochę i 1W się pojawi :P
 • avatar
  Konto usunięte
  A tam. Mój kalkulator graficzny zużywa 0.0002W ;D
 • avatar
  Konto usunięte
  xD
 • avatar
  Damian Szymański
  No no, robi się ciekawie.
 • avatar
  Konto usunięte
  Kiedy takie procki zawitają pod strzechy desktopu... Mam na myśli TDP chociaż te 20W....
 • avatar
  Bany_krk
  intel atom 330 to samo a 4W, więc nie mają się czym chwalić
 • avatar
  Konto usunięte
  Yyy... A gdzie częstotliwości rdzeni?
 • avatar
  koziro
  Jeżeli przebije wydajnością CULV - 5,5W - to będzie dobrze. Jak będzie 2 razy wydajniejszy to będzie bardzo dobrze ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  Co do taktowania tych procesorów, to napiszę tak, że Neo jest to o ile dobrze pamiętam nazwa jedno rdzeniowych procesorów 1,6 Ghz, które maja być pogromcami jedno rdzeniowego Atoma. A więc Athlon II Neo to będzie pewnie 2x 1,6 Ghz w najlepszym wypadku. O ile nie mniej czyli 1,2 czy 1,4 Ghz, na co może wskazywać 12W TDP. Za to Turion II Neo to będzie zapewne te 1,6 Ghz ale na szybszej magistrali HT 3,2GT/s, bo Athlon II Neo ma działać na HT 2,0GT/s. Może to będzie właśnie ta różnica pomiędzy tymi procesorami, a Turion może mieć dodatkowo wyższą wydajność zegar w zegar od Athlona, na co w tym wypadku wskaże o 3W wyższe TDP jeśli jeden i drugi dwurdzeniowy będzie mieć 1,6 Ghz.

  W ruch poszła szklana kula ;)