Procesory

AMD zawiesza rozwój procesorów Geode

przeczytasz w 1 min.

AMD postanowiło zawiesić dalszy rozwój procesorów Geode.

Przypomnijmy, że Geode to seria energooszczędnych procesorów x86, wykorzystywanych w takich urządzeniach jak netbooki, czy set-top-boxy. Wywodzi się ona jeszcze z platformy Cyrix MediaGX, która została kupiona przez AMD. W późniejszym okresie, „zieloni” sprzedawali pod marką Geode zmodyfikowane procesory Athlon XP i XP-M.

Analitycy spekulują, że zawieszenie rozwijania Geode może być spowodowane chęcią cięcia kosztówskupienia się na bardziej popularnych produktach. Trzeba też pamiętać, iż Geode to coraz bardziej starzejąca się architektura, której konkurencyjność stoi pod sporym znakiem zapytania.

Zawieszenie rozwoju Geode nie oznacza, że procesory przestaną być sprzedawane. AMD planuje dostarczać je tak długo, jak tylko będzie na nie zapotrzebowanie.

Na horyzoncie już widać następcę Geode – będą to dwurdzeniowe procesory Athlon Neo, które mają pojawić się na rynku w drugiej połowie 2009 roku.

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Netbooki niedługo stracą zainteresowanie na rzecz Notebooków lub Smartphonow a tylko moda tak je u promowała.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   no własnie wole notebookie od netbokow bo to jest to samo tylko troszke mniejszym opakowaniu bez odtwarzacza i w mniejszych podzespołach.
   • avatar
    Szymon331
    0
    Czyli już do wszystkiego będą upychane dwurdzeniowe jednostki. Zanim się nie obejrzę w komórce będę miał energooszczędnego quada.