Systemy operacyjne

AMD zdradza przybliżoną datę premiery Windows 10

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Lisa Su ujawniła w trakcie rozmowy z inwestorami, iż Windows 10 pojawi się na rynku pod koniec lipca.

Windows 10

Premiera systemu Windows 10 w samym środku wakacji? Najnowsze informacje wskazują na taki właśnie obrót sprawy, a źródło, chociaż nieoficjalne, zdaje się być całkiem wiarygodne.

Już jakiś czas temu Microsoft zapowiedział, iż Windows 10 zadebiutuje latem. Problem w tym, że nie sprecyzował wtedy tego określenia i kolejne tygodnie nic w tej kwestii nie zmieniły. Z pomocą przyjść postanowiło chyba AMD, ponieważ to właśnie CEO tej firmy ujawniła ciekawe informacje.

Lisa Su zdradziła w trakcie rozmowy z inwestorami, iż Windows 10 pojawi się na rynku pod koniec lipca. Byłby to zatem termin nieco wcześniejszy niż te, z jakimi mieliśmy do czynienia przy okazji poprzednich wersji systemu Windows, które debiutowały zazwyczaj w październiku. Producent ma jednak pewien cel i to właśnie próba jego realizacji popchnąć miała go do udostępnienia nowej platformy już w lipcu. Microsoft chce najprawdopodobniej załapać się na sprzedaż związaną z tak zwanym "sezonem powrotu do szkół".

"Ustalenie daty premiery Windows 10 na koniec lipca może mieć duży wpływ z sezonem powrotu do szkół. Oczekiwać można, że wpłynie to trochę na opóźnienie normalnego czasu narastania sprzedaży sprzętu związanego z sezonem powrotu do szkół."

Miejmy nadzieję, że producentowi wystarczy czasu na to aby nowy system dopracować. Na tę chwilę przy Windows 10 jest jeszcze sporo do zrobienia co dobitnie udowadniają kolejne jego kompilacje.

Źródło: theverge, blogs.windows

marketplace

Komentarze

13
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AMD to niech lepiej powie kaj są ich "nowe" karty.
  11
 • avatar
  Lipcowo-sierpniowa premiera to już chyba standard przy Windowsie. Bardziej ciekawi mnie odstęp między RTM a faktyczną dostępnością, Microsoft ma ciśnienie na przekonanie wszystkich na szybką migrację i wymazanie z ogólnej pamięci W8.
 • avatar
  Jasne, że w lipcu, przecież musi być gotowy na premierę całej gammy Skylake. Te prace przecież są koordynowane.
 • avatar
  dokładnie niechaj AMD lepiej daje te nowe R9 bo jak nie to GeForce 970 kupie ;(