Smartfony

Android Lollipop dla smartfonów ZenFone może pojawić się z opóźnieniem

przeczytasz w 1 min.

Trzeba będzie uzbroić się w trochę cierpliwości.

Android Lollipop

Asus już jakiś czas temu obiecał udostępnienie systemu Android 5.0 Lollipop na smartfonach ZenFone pierwszej generacji. Wprawdzie stanowisko producenta nie uległo zmianie, ale termin pojawienia się aktualizacji najprawdopodobniej tak.

Najnowsze informacje sugerują bowiem, iż nie wszystko idzie po myśli producenta. Napotkać miał on „pewne problemy” i dlatego też trzeba będzie uzbroić się w trochę cierpliwości. Aktualizacja raczej nie pojawi się już w tym miesiącu.

Określenie „w najbliższym czasie”, jak obecnie posługuje się producent nie mówi wiele, a zatem trzeba poczekać na bliższe informacje. Przypomnieć można jednak, iż sprawa dotyczy modeli Zenfone 4, Zenfone 5 oraz Zenfone 6. W nieco lepszej sytuacji znajdują się właściciele Zenfone'a 5 LTE, ponieważ ten na wybranych rynkach doczekał się już nowszej wersji systemu.

Warto dodać przy okazji, że aktualizacja dla PadFone Infinity 2 również odłożona została w czasie. Co ciekawe stało się tak „ze względu na ograniczenia procesora”. Trochę to dziwne, ponieważ mamy tutaj do czynienia z bardzo popularnym układem Qualcomm Snapdragon 800.

Źródło: phonearena, ibtimes.co.uk

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bugjo
  1
  Nie ma się czym zachwycać.
  Lalipop 5.0 jeden wielki bubel! Lepiej sobie odpuscić i poczekać na coś powyżej 5.1 albo nie instalowć wcale!
  • avatar
   jkbrenna
   0
   jesli moj czesciowo uszkodzony Asus foneoad note 6 calkowicie odmowi mnie uzytecznosci to bapewno w cenie do 1200 zl ten zen bedzie dla mnie dobrym nabytkiem..