Systemy operacyjne

Android O coraz bliżej - udostępniono wersję Developer Preview 4

przeczytasz w 1 min.

Google oddało w ręce zainteresowanych ostatnią testową wersję systemu Android O. Wkrótce premiera finalnego wydania.

Producenci smartfonów i tabletów mają spore problemy z szybką aktualizacją Androida, ale już samo Google wydaje kolejne wersje systemu bardzo regularnie. Ostatnie informacje jednoznacznie potwierdzają, że wkrótce odbędzie się premiera Androida O.

Wprawdzie data udostepnienia finalnego wydania systemu wciąż nie jest znana, ale właśnie upubliczniono Developer Preview 4. Jak podaje samo Google - ostatnią testową wersję przed premierą.

Względem poprzedniej mamy tu do czynienia przede wszystkim z poprawkami. Osoby decydujące się na sprawdzenie Developer Preview 4 mogą spodziewać się interfejsu, jakim przywita użytkowników finalne wydanie systemu.

Android O Developer Preview 4Android O Developer Preview 4

Android O Developer Preview 4Android O Developer Preview 4

Developer Preview 4 instalować można na urządzeniach Google - Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 5X, Nexus 6P i Nexus Player. To właśnie tutaj w pierwszej kolejności pojawi się też finalne wydanie systemu. My sprawdzamy oprogramowanie na pierwszym z wymienionych.

Co ciekawe, Google postanowiło nieco pobawić się z testerami i zaserwować swoisty Easter egg. Nie da się ukryć, że poniższy obrazek daje do myślenia. Tym bardziej, że ostateczna nazwa systemu nie jest jeszcze znana.

Android O Octopus

Źródło: Google, androidpolice

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bodziokrak
  4
  To statnio foto wygląda jakby ktoś wyrwał sobie fiuta z korzeniami.
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Pełna nazwa Androida zapewne będzie zawierała "Octopus", raz, że O to litera kodowa, a dwa, że ośmiornica ma 8.0 macek :D Nie kojarzę żadnego cukierka związanego z ośmiornicą oprócz żelka...
   • avatar
    Pronius
    0
    Ike Broflovski, is that you?