Telefony

Apple: prezentacja iOS 5 - 200 zmian

przeczytasz w 1 min.

Podczas konferencji WWDC 2011 firma Apple zaprezentowała piątą wersję platformy iOS dla urządzeń iPhone, iPad oraz iPod Touch. Według firmy z Cupertino wprowadza ona aż 200 nowych funkcji, co jest imponującym wynikiem.

Firma Apple wprowadziła w iOS 5 wiele zmian, należy do nich system powiadomień inspirowany tym z systemu Google Android, aplikację Newsstand odpowiadającą za subskrypcję prasy w formie cyfrowej, nową wersję przeglądarki Safari oraz iMessage, czyli aplikację odpowiadającą za czaty dla iOS.
 

Apple iOS 5
 

Oprócz tego firma z Cupertino zdecydowała się też wprowadzić Reminder, czyli listę przypomnień oraz usprawniła działanie aparatu w iPhone i aplikacji Game Center.

Zaskakujący jest fakt, że od teraz urządzenia z iOS stają się samodzielne i nie trzeba już ich podłączać do komputera w celu aktywacji.

Nowa wersja oprogramowania będzie dostępna dla iPhone 4, iPhone 3GS, iPad 2, iPad, iPod Touch 4 oraz iPod Touch 3 już jesienią tego roku.
 

Więcej o Apple:

Źródło: Apple 

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Zapomniales dodać, że dodają także tzw. klawiaturę kciukową tak jak w Windows 8.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Mnie na zestaw jabuszka nie stać... trochę to drogo wychodzi, kupić sobie iphona4/ipada2/ipoda/imaca oraz macbookpro...

   Za ten zestaw mogę kupić takiego pc, że styknie mi na co najmniej 10lat ;) albo wyjechać na 3mc wakacje na Karaiby i balować, aż pandę... choć możliwości jest wiele jakby tu wykorzystać takie środki.

   Powiem, tak Ja bym się bardzo cieszył gdyby ceny owego jabuszka były choć takie jak się tylko przelicza z dolara na złotówki... nie dodając do tego cła, vatu, pośredników idt. ... dlatego stwierdzam ze smutkiem, że mnie na to nie stać, a apple'owskie produkty chciałbym posiadać.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Jak dobrze, że nie uśmiercili jeszcze 3GS'a ;)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Obecny system ma dużo funkcji, a ten to już będzie jak worek świętego Mikołaja :]
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Wejdźcie sobie na komputer świat i zobaczcie co apple będzie budować. Nowa siedziba prezentuje się niezwykle. Polecam zobaczyć screeny.