Laptopy

Apple zrezygnuje z klawiatury motylkowej - klęska autorskiej konstrukcji

przeczytasz w 1 min.

Znany analityk wskazuje, że producent powróci do starego, sprawdzonego rozwiązania. Początkowo trafi ono do nowego modelu MacBook Air, ale później będzie dostępne też w MacBook Pro.

Motylkowa klawiatura w laptopach Apple miała być rewolucją, ale okazała się kompletną klapą. Jest jednak szansa, że producent powróci do starego, sprawdzonego rozwiązania z klawiaturą nożycową.

Klawiatura z mechanizmem motylkowym jest bardziej stabilna od klawiatury z mechanizmem nożycowym, co miało przełożyć się na wyraźnie lepszy komfort pisania. Szybko wyszło na jaw, że konstrukcja jest też wyjątkowo wrażliwa na zanieczyszczenia i jej użytkowanie może sprawiać sporo problemów. Co prawda producent przygotował jej drugą, a następnie trzecią wersję, ale problem z zacinaniem klawiszy dalej się powtarza.

Jak wskazuje Ming-Chi Kuo z TF Securities, powołując się na notatkę dla inwestorów, Apple będzie chciał zmienić klawiaturę motylkową z powrotem na nożycową. Decyzja podobno ma wynikać z opinii użytkowników, którzy często krytykują zbyt niski skok klawiszy. Dodatkowo taka konstrukcja byłaby znacznie tańsza i mogłaby przynieść producentowi zauważalne oszczędności.

Apple MacBook Air - klawiatura

Nowa-stara klawiatura początkowo trafi do nowego modelu MacBook Air, który ma pojawić się jeszcze w tym roku. Później, w przyszłym roku, zostanie wprowadzona również do nowych modeli z serii MacBook Pro. Zmianę docenią ci użytkownicy, którzy chwalili konstrukcję stosowaną w laptopach wydanych przed 2015 rokiem.

Źródło: appleinsider

Warto zobaczyć również:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  2
  odpalam artykuł i na monitorze 4k 34" wyswietla mi sie zdjecie macbooka a zaraz obok zdjęcie Maziarza :D na 1/3 ekranu :D
  Tekst to sobie musze przewinąc ale najwazniejsze to najpierw wystraszyc ewentualnego czytającego :D
  • avatar
   miedzianek
   1
   Niezły tytuł, taki fake news. Bo to tylko przypuszczenia, a w tytule stwierdzenie faktu
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    artykuł do kitu, bo jest bezsensowna fotka makbóka, za to nie ma schematów obydwu rozwiązań klawiatury, oraz dlaczego motylkowa się zacina.