Chłodzenie

Bloki wodne Aqua Computer i EKWB dla Radeona RX 480

przeczytasz w 1 min.

Entuzjaści w końcu mają możliwość "zwodowania" Radeona RX 480 - karta z blokiem wodnym oferuje niższe temperatury i wyższy potencjał na OC.

Radeon RX 480 nie należy do specjalnie gorących kart graficznych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować na nim blok wodny. Odpowiednie konstrukcje są już dostępne w ofercie firm Aqua ComputerEK Water Blocks.

W obydwóch przypadkach projekt został przystosowany do modeli na bazie referencyjnej płytki drukowanej (z 4 i 8 GB pamięci wideo). Bloki zaliczają się do konstrukcji typu Full Cover – oznacza to więc, że przykrywają prawie cały laminat, a ich zadaniem jest odprowadzanie ciepła z procesora graficznego, kości pamięci oraz sekcji zasilania. Do podłączenia wykorzystano popularne złączki G1/4.

Aqua Computer kryographics Radeon RX 480 blok wodny

W ofercie firmy Aqua Computer pojawił się model kryographics Radeon RX 480 – początkowo będzie on dostępny tylko w wersji miedzianej z akrylowym topem za 99,90 euro, ale niebawem pojawi się również wersja niklowana (też z akrylowym topem za 115 euro). Wpięcie dla złączek wykonano z delrinu (poliacetal), a w przypadku kilku połączonych modeli może być ono wymienione na adapter kryoconnect.

Powyżej znajdziecie jeszcze filmik z pokazem montażu bloku Aqua Computer kryographics Radeon RX 480.

EK Water Blocks EK-FC RX-480 blok wodny

EK Water Blocks przygotował aż cztery wersje bloku EK-FC RX-480 – miedzianą z akrylowym i acetalowym topem za 99,95 euro oraz niklowaną z akrylowym i acetalowym topem za 107,95 euro. Radeon RX 480 z zamontowanym blokiem zajmuje jeden slot, a kilka takich kart można łączyć za pomocą adapteru EK-FC Terminal.

EK Water Blocks EK-FC RX-480 blok wodny

Ponadto istnieje możliwość dokupienia płytki backplate na rewers laminatu: czarnej za 29,95 euro lub niklowanej za 37,95 euro (trafią one do sprzedaży za dwa tygodnie).

Źródło: Aqua Computer, EK Water Blocks

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Franz
  0
  Przerost formy nad treścią - po co komuś blok wodny dla karty, której nie da się kręcić - chyba tylko ze względów estetycznych.
  • avatar
   Konto usunięte
   -2
   Po zdjęciu chłodzenia, można zauważyć, że AMD także nie dostrzegło tego, że być może największą zaleta tej karty były by wymiary, a oni doje%#ali do niej jeszcze te niepotrzebne 10cm chłodzenia, nie wiem po co, dla zasady?
   • avatar
    Pardek
    -4
    Padło to padło i bloki WC nic w tym nie pomogą.
    • avatar
     kitamo
     0
     Przyznam ze pomimo iż zakup nieoplacalny to wyglądają extra. Małe to takie ale bardz ofajnie wyglada :)
     Miałe mstycznosc z blokami EK nie raz i zawsze mi się podobały :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Czekam aż któraś mądra głowa, powie k... stop i uzgodnią 1 wspolny standard dla montażu CPU/GPU cooler'a i bloku wodnego wówczas zakup WC/AC staje sie 100% sensowny aby wydać raz a porządnie 400-500zł bo zostanie na wieki z nami, a kwestie odpowadzania ciepla z sekcji zasliania ram moge odzałować i wywalić 100zł na pare kostek radatorów i kleju gumek termoprzewodzacych.
      • avatar
       ElFi_
       0
       woda, czyli niższe temperatury oznaczają też dłuższą żywotność karty(rdzenia).