Smartfony

Asus może przygotować smartfona z wysuwanym aparatem

przeczytasz w 1 min.

Ciekawe informacje dotyczące wniosków patentowych, jakie zostały złożone przez tajwańskiego producenta kilka dni temu w EUIPO.

Moda na smartfony z wyświetlaczami o coraz smuklejszych ramkach trwa. Pojawiają się informacje sugerujące, iż do wyścigu dołączy firma Asus.

Portal LetsGoDigital zamieścił informacje dotyczące wniosków patentowych, jakie zostały złożone przez tajwańskiego producenta kilka dni temu w EUIPO. Pierwszy prezentuje smartfona z bezramkowym wyświetlaczem i wysuwanym modułem, w którym umieszczona będzie frontowa kamera.

Być może zasadna będzie ostatecznie liczba mnoga, ponieważ nie da się wykluczyć więcej niż jednej kamery. Wniosek patentowy zakłada różne szerokości wysuwanego modułu. Sama idea została już wykorzystana przez niektórych producentów, ma swoich zwolenników i przeciwników, ale nie da się ukryć, że przyczynia się do zmniejszenia ramek wokół wyświetlacza.

Asus smartfon wysuwany aparat patent

Drugi z wniosków patentowych również nie zapowiada rewolucji, ale pokazuje, że Asus nie przechodzi obojętnie obok ostatnich nowości. Chodzi o smartfona z niewielkim wcięciem w wyświetlaczu, na wzór tego co widzieliśmy już np. w o Huawei Nova 4 czy Galaxy A8s, a ostatnio w Honor View 20.

Asus smartfon patent

Trudno przewidzieć, kiedy przedstawione pomysły mogą doczekać się realizacji. Wątpliwe, aby już na początku przyszłego roku kiedy to powinniśmy zobaczyć następców modeli z linii Zenfone 5.

Źródło: nl.letsgodigital

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    TicTac
    0
    Skoro robią wysuwaną kamerę to dlaczego nikt nie pokusi się o kamerę 360s , moim zdaniem był by to hit.