Procesory

Athlon 6500+ Black Edition - pierwsze testy już w sieci!

przeczytasz w 1 min.

Na stronie en.expreview.com można znaleźć jedne z pierwszych (o ile nie pierwsze) testy nowych procesorów AMD. Athlon 6500+ Black Edition, który był obiektem badań, jest tak naprawdę dwurdzeniowym Phenomem (rdzeń Kuma), więc jego zachowanie jest przewidywalne. Autor testu zaznacza, że ani Everest, ani AMD OverDrive, ani nawet Core Temp  nie są w stanie odczytać temperatury procesora. Mimo niższego taktowania(w stosunku do AthlonaX2 5000+) 'nowy' procesor pobiera 20W mocy więcej, co oznacza, że jest bardzo prądożerny. Overclocking stoi na całkiem przyzwoitym poziomie. Z ustawionego przez AMD 2.3GHz tester podkręcił rdzenie do 3.3GHz (1.4375V). Standardowe napięcie pozwoliło na stabilną pracę przy częstotliwości 3000MHz - co nie jest złym rezultatem!

Z wyników testów wynika, że nowy Athlon X2 6500+ jest szybszy od Athlona 5000+ (Brisbane). Niestety, pokonanie starszego brata to zbyt mało, aby konkurować z procesorami Intela, chyba że AMD znowu zdecyduje się na agresywną politykę cenową. Jeżeli tak się stanie jest duża szansa, że rynek się ożywi i w przedziale low-end będzie królowało właśnie AMD (dobra podkręcalność, potencjalnie niska cena).

Miejmy nadzieję, że polski rynek nie zareaguje na nowy procesor kosmicznymi cenami i nowe dziecko AMD zostanie ciepło przyjęte zarówno przez fanów jak i przeciwników.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    adamwilly85
    0
    "Z wyników testów wynika, że nowy Athlon X2 6500+ jest szybszy od Athlona 5000+ (Brisbane)."

    Chyba powinno zniknąć z tego zdania "X2"