Aplikacje mobilne

AutoMapa Android: pobierz najnowszą wersję RC najpopularniejszej nawigacji (download)

przeczytasz w 2 min.

AutoMapa dla Androida w Google Play

Do sklepu Google Play trafiła pierwsza wersja kandydująca (RC) jednej z najpopularniejszych aplikacji do nawigacji satelitarnej AutoMapa. Program jest już dobrze znany użytkownikom urządzeń desktopowych i przenośnych, jednak do tej pory posiadacze popularnego "robocika" nie mogli cieszyć się z jej dobrodziejstw.

Do tej pory producent najpopularniejszej w Polsce nawigacji AutoMapa udostępniał swoją aplikację dla systemów Windows i Windows Mobile/Phone oraz iOS. Teraz przyszedł czas również i na najpopularniejszy mobilny system operacyjny jakim jest Android.

W styczniu bieżącego roku, twórcy udostępnili do testów wczesną wersję testową beta nawigacji dla Androida. Ta spodobała się użytkownikom na tyle, że od razu niemalże na stałe zagościła w wielu smartfonach i tabletach. Niestety jak przystało na wersję beta i ta nie ustrzegła się licznych oraz często irytujących błędów.

automapa android wygląd pion nawigacja

W marcu bieżącego roku, twórcy udostępnili publicznie kolejną wersję beta aplikacji, mającą wyeliminować większość znalezionych do tej pory błędów. Niestety i ona dalece była od dopracowania, twórcy eliminując jedne błędy, stworzyli kolejne i to dosyć poważne. Doszło do sytuacji, że kolejna beta AutoMapy dla Androida zniknęła z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych.

automapa android wygląd poziom nawigacja

Najnowsza wersja programu do nawigacji AutoMapa dla Androida zawiera dokładnie odwzorowane trasy w Polsce datowane na czerwiec 2012 roku, w mapach pojawiło się 3300 km nowych dróg oraz różnego rodzaju inwestycji. Dodatkowe są do odblokowania za pomocą funkcji LiveDrive!, które będą dynamicznie udostępniane w chili oddania ich do użytku.

Według producenta liczba obiektów POI przekroczyła 640 tysiące. Nowa wersja to również poprawki znalezionych błędów.

automapa android nawigacja mapa pion

Jest to wciąż wersja testowa, aczkolwiek oznaczona mianem RC - wydanie kandydujące, w którym nowe funkcje nie są dodawane, a jedynie jest sprawdzana jego stabilność i wyszukiwane błędy. Jeżeli takie się nie ujawnią, nawigacja otrzyma status wydania finalnego, jeśli nie, czeka nas wydanie kolejnej wersji, tym razem RC2.

automaopa android widok opcje

Obecną wersję AutoMapa Android RC można pobrać dla smartfonów i tabletów z systemem Android od wersji 2.2 Froyo wzwyż, bezpośrednio ze sklepu Google Play lub ze strony twórców nawigacji.

Producent wersję RC udostępnił w korzystniejszych wariantach cenowych, bowiem za wersję z subskrypcją na 7 dni należy zapłacić 4,99 zł, zaś za 90 dniową wersję 19,99 zł. W przypadku premiery wersji finalnej za subskrypcję trzeba będzie zapłacić znacznie więcej, bo: za 7 dni 19,99 zł, za 90 dni 59,99 zł oraz za wersję roczną 119,99 zł.

AutoMapa Android nawigacja download pobierz
Pobierz najnowszą wersję programu AutoMapa dla systemu Android

Testowaliście już AutoMapę dla Androida?


Więcej o AutoMapie:

Źródło: AutoMapa, GooglePlay

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  CyckoNos
  3
  Ceny kosmiczne, 120zl za rok? proponuję wprowadzić jeszcze opłaty na godziny, np 2zl za 2h...
  czy po np tygodniu użytkowania nie uruchomimy już programu? przecież to by była bzdura...
  • avatar
   RexRX
   -1
   Tańsze to od nawigacji GPS.
   • avatar
    rexio22
    0
    No wreszcie AutoMapa na Andka :)
    • avatar
     warcab
     0
     nareszcie :D
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Wie ktoś może czy ta Automapa ma taki zarąbisty algorytm planujacy trase jak ta z Windows Mobile? Czy moze jest gorzej?
      • avatar
       akodo_ryu
       0
       Podoba mi się model subskrypcji - 4,90/19,90 płacisz, mapka na wakacje jak znalazł, masa PoI itd. A przez resztę roku Google Nav wystarcza w zupełności.

       Nie rozumiem też narzekania na koszt roczny - może mi się zdaje, ale poza bodajże Garminem, roczne abonamenty na updatey w mapach to zazwyczaj coś ok. 250pln.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        ze strony producenta można ściągnąć betę za darmo, a w google play jest za 4.99zł
        • avatar
         off_line
         0
         Pora kupić tablet z gps, dvb-t, bluetooth i można jechać wszędzie :D
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Niestety tylko mapa Polski - czekam na EU i myślę, ze wiele osób też.

          O ile w Polsce można sobie poradzić np. nawigacją googla, albo Navroadem o tyle za granica płacić 3,57 za MB to trochę nie dla mnie (że już o krajach z poza unii nie wspomnę 20 - 40zł MB).
          • avatar
           cyberant
           0
           czekałem na Automapę na Andka... czekałem... i się nie doczekałem. Więc jakieś 2 lata temu kupiłem Sygic. Graficznie super, funkcje niezłe, intuicyjne planowanie trasy. głosy przyjemne. w górach opcja terenu pokazywana w 3D świetnie się sprawdza.

           Ale ostatnio coraz częściej korzystam z nawigacji google. Jest darmowa, mapy mozna sobie pościągać sektorowo (100x100km) wtedy działa offline. Nie widzę sensu zakupu Automapy z tak drogą subskrypcją, gdy są na rynku tańsze i równie dobre, lub nawet lepsze produkty.

           Automapa się znacznie spóźniła olewając na początku Androida a inwestując w niezbyt popularny w Polsce IOS. :/
           • avatar
            cyberant
            0
            Podejrzewam że problemy które opisałeś wynikają z niezbyt aktualnych map. Polska dla sygica to 3ci świat, więc nowe zjazdy i trasy nie są dodawane tak często jak w automapie. Sam algorytm wyszukiwania trasy pewnie jest identyczny lub bardzo zbliżony do innych.

            Zresztą nawet na google mapach niby autostrada A1 jest narysowana do torunia , ale algorytm wyliczania drogi jeszcze tego odcinka nie uwzględnia ;) a odcinek jest już prawie rok! (w listopadzie minie)

            Zaktualizują i będzie wszystko ok.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             super tylko nie rozumiem czemu mam płacić za wersję RC, która nie jest pełnowartościowa
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              Jest to jeden z niewielu programów które są naprawdę PRZYDATNE w andku!