Pamięć flash

Autorskie karty pamięci Samsunga

przeczytasz w 1 min.

Firma Samsung zamierza wyprodukować serię autorskich zestawów kart pamięci - Pluss.

W skład serii wejdą trzy typy kart: SD (SecureDigital), microSDCompactFlash. Wszystkie dostępne w pojemnościach  4, 8 oraz 16GB, posiadające współczynnik prędkości Class 6. Karty mają zapewnić prędkość przesyłową danych w granicach 17 MB/s do 45 MB/s.

Uwagę klientów ma przyciągać nietypowy design kart: wykonana ze srebrenego aluminium obudowa, zapewniająca zwiększoną wytrzymałość na wstrząsy, uderzenia czy wilgoć.

Karty mają trafić na światowy rynek pod koniec roku po ich tajwańskiej premierze, która przypada na koniec października.Źródło: TechConnect Magazine

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  "...czy wigloć." przydało by się poprawić :)
  • avatar
   cadra
   0
   Na co komu ładny design karty pamięci, która jest włożona w jakieś urządzenie i albo nie widać jej wcale albo wystają 3-4 mm? - dla mnie to gadżet. Jedyny plus to przyzwoite prędkości.
   • avatar
    ElFi_
    0
    Zanim ją włożysz w urządzenie to najpierw ją widzisz na półce w sklepie. Jak myślisz, która Ci się rzuci w oczy: zwykła niebieska czy taka wybajerzona jak na zdjęciu powyżej?
    • avatar
     Bandyto3xx
     0
     Prędkości jak na kartę pamięci są wyśmienite, jeśli nie będą jakoś specjalnie drogie to nie widzę w nich nic złego natomiast jak wymyślą cenę z kosmosu to już mam inne zdanie na ten temat.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Hmmmm, aluminiowa obudowa i "zwiększona wytrzymałość na wstrząsy"? Zwłaszcza w przypadku pamięci flash? Zdaje się że po raz kolejny marketing wykracza poza prawa fizyki ;-)