Przeglądarki WWW

Avast Secure Browser - bezpieczna przeglądarka internetowa do pobrania

przeczytasz w 2 min.

Avast Secure Browser to oparta na Chromium przeglądarka internetowa stworzona pod kątem bezpieczeństwa i prywatności użytkowników. W tym celu została wyposażona w narzędzia, takie jak Adblock, anti-phishing, anti-fingerprinting czy anti-tracking oraz tryb bankowy.

Jaka jest najbezpieczniejsza przeglądarka internetowa? Każdy producent zapewnia, że jego, a ostatecznie trudno jest wydać taki wyrok. Nie trzeba jednak ograniczać się do tych najpopularniejszych, bo jeżeli chcecie dbać o swoją prywatność i bezpieczeństwo w sieci, to firma Avast twierdzi, że ma coś dla was.

Avast Secure Browser – bezpieczna przeglądarka WWW

Kojarzycie SafeZone Browser? To przeglądarka internetowa, która instaluje się razem z antywirusem Avast. Teraz została ona przemianowana na Secure Browser i poważnie unowocześniona, ale nie zmieniło się to, co od początku przyświecało jej twórcom – wciąż jest narzędziem, które ma pozwalać na bezpieczne i anonimowe poruszanie się po sieci.

Przeglądarka Avast Secure Browser ma dbać o bezpieczeństwo użytkowników za pomocą wbudowanych narzędzi – Adblock, Ochrona przed śledzeniem i Blokada identyfikacji przeglądarki – uniemożliwiających stronom internetowym gromadzenie informacji o użytkownikach. Jak napisał sam Avast, „nowe funkcje chronią użytkowników przed masową inwigilacją, budowaniem profilu i innymi naruszeniami prywatności konsumenta”.

Avast Secure Browser laptop

To nie wszystko – przeglądarka ma również skutecznie chronić przed rozmaitymi atakami wykorzystującymi złośliwe oprogramowanie (np. ransomware) i przed phishingiem (czyli próbą wyłudzenia danych osobowych). Dodatkowo Avast Secure Browser ma specjalny tryb bankowy (zabezpieczający transakcje finansowe – czy to podczas korzystania z internetowej bankowości, czy też robienia zakupów online).

Kolejne funkcje przeglądarki to: Tryb ukryty (przeglądanie bez zapisywania historii i plików cookie), Menedżer haseł (automatyczne logowanie się w usługach z różnymi hasłami), Blokada rozszerzeń (blokada niechcianych dodatków i wtyczek), Ochrona Flash (blokada treści flashowych) i Czyszczenie Śladów (czyszczenie za jednym kliknięciem). Opcje te można włączać i wyłączać. Dopełnieniem całości jest wbudowane narzędzie do pobierania filmów i muzyki, a w drodze jest VPN.

Avast Secure Browser ustawienia

Avast Secure Browser to przeglądarka oparta na Chromium – przede wszystkim ma to być gwarancja stabilności i funkcjonalności, a przy okazji otrzymujemy interfejs, który powinien wydać się wam znajomy. Producent odważnie chwali się również tym, że „strony internetowe ładują się do 4 razy szybciej niż w innych popularnych przeglądarkach”. 

Jeżeli chcecie sprawdzić, czy mówi prawdę, możecie pobrać przeglądarkę, korzystając z linku poniżej.

Pobieranie Avast Secure Browser – przeglądarka internetowa (download)

Pobierz Avast Secure Browser

„Ludzie traktują bezpieczeństwo i prywatność przeglądarki jako coś oczywistego, ale ataki na strony www są wiodącym cyberzagrożeniem. Dzięki Avast Secure Browser ludzie uzyskują wyższy poziom ochrony: wszechstronny i łatwy w obsłudze” – skomentował Matt Adkisson, dyrektor produktowy Avast.

„Pozwoli to nie tylko chronić użytkowników przed zagrożeniami internetowymi, takimi jak cryptojacking, phishing i złośliwe reklamy, ale również zapobiegać naruszaniu prywatności poprzez śledzenie naszych poczynań online przez firmy, rządy i inne organizacje, które monitorują nasze poczynania w sieci” – dodał.

Źródło: Avast, Engadget. Foto/ilustracje: Avast

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stach122
  3
  avast. . . a to przed czymkolwiek potrafi ochronić?
  • avatar
   PITUCH1
   1
   AVAST ???
   hahahaahahah

   za darmo bym nie chciał dożywotniej Enterpise Pro Mega Full wersji !
   Dotyczy zarówno antywirusa, a tym bardziej przeglądarki !
   • avatar
    Gucio podroznik
    1
    avast zaplacil, to redaktorzyna napisal albo raczej przepisal bo z reguly dostaja gotowce co maja umiescic w materiale sponsorowanym
    • avatar
     Pioyer
     1
     zanim zaczniecie bredzic jaki to avast jest zly, to uzyjcie go teraz a nie bredzicie o czyms co bylo 7 lat temu, avast juz od dawna dobrze chroni i nie muli kompa, a i gdyby avast byl takim gownem to nie mialby bazy 400mln uzytkownikow i dawno temu by ta firma padla
     • avatar
      czorcik696
      0
      a jakiego bezpłatnego antywira polecacie?
      • avatar
       dariozpata
       -17
       Posiadając Linuxa nie potrzebuję ani antywirusa nie tylko od awasta ani ich przeglądarki!
       Być może w to nie uwierzycie ale na Linuxa wirusów nie ma! Linux jest tak skonstruowany aby zapewniał bezpieczeństwo o jakim Wingroza może tylko marzyć!
       Dzięki Open Source i społeczności łatki bezpieczeństwa na Linuxa pojawiają się nawet w mniej niż w godzinę jeśli komuś się udało wykryć jakieś luki!
       A na WIngrozę co? Trzeba czekać tygodniami aby Microszit wreszcie się zainteresował sprawą a tymczasem użytkownicy Wingrozy są ofiarami wszelkiego rodzaju wirusów, malware, ransomware, koniami trojańskimi i innymi wirusami!
       A lek na to wszystko jest na wyciągnięcie ręki! Wystarczy ściągnąć i zainstalować jedną z popularnych dystrybucji jak Ubuntu lub Manjaro a wirusy, programy antywirusowe z miejsca stają się przeszłością!
       Na Linuxie mogę logować sie do banku wykonywać przelewy bez antywirusa nawet w otwartej sieci wifi i wiem że nic się nie stanie!
       A na Wingroze to zaraz ci podejrzą hasło do twojego banku i wyczyszczą ci konto do zera i mniej!!!