Internet

Nie działa Discord i Spotify - awaria jest globalna?

przeczytasz w 1 min.

We wtorkowy wieczór przestały działać dwie usługi - komunikator Discord oraz serwis do słuchania muzyki i podcastów Spotify. Problem mógł być globalny, choć wygląda na to, że dotyczył losowych użytkowników.

Awaria Discord i Spotify - platformy padły w tym samym czasie

Pierwsze zgłoszenia odnośnie awarii obu serwisów zaczęły się pojawiać niedługo po godzinie 19:00, żeby w okolicach 19:30 osiągnąć apogeum. Spotify z wynikiem niemal 25 tysięcy zgłoszeń i Discord z 11 tysiącami - platformy odnotowały awarie w tym samym czasie.

Awaria Spotify

Awaria Spotify i Discord

Wygląda na to, że sytuacja wraca do normy

Awaria Spotify i Discord najprawdopodobniej miała zasięg globalny. Nie dotknęła jednak wszystkich użytkowników.

W czasie, kiedy część osób nie mogła odtworzyć ulubionej playlisty na Spotify lub połączyć się ze znajomymi na Discordzie - niektórzy korzystali z serwisów bez najmniejszych problemów. Awaria dotyczyła zarówno aplikacji mobilnych, jak wersji desktopowych.

Choć na ten moment zgłoszeń w serwisie downdetector nie przybywa - zdarzają się pojedyncze zgłoszenia, które sugerują, że awarie nie zostały w pełni opanowane.

AKTUALIZACJA: Discord potwierdził, że awaria została zażegnana i pracuje obecnie nad ostatnimi poprawkami. Spotify nie opublikowało swojego stanowiska odnośnie problemów z funkcjonowaniem streamingu.

Mieliście problem z funkcjonowaniem którejkolwiek z platform? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: downdetector.com

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kamishi
  1
  Od 2 godzin działa już normalnie. Można wpis usunąć już.
  • avatar
   Gnom_Z_Piany2
   -1
   no i 2 usługi zareklamowane.
   • avatar
    xxx.514
    0
    Fakt, na Discordzie miałem problem z obsługą chatu - wiadomości się nie wysyłały, a po restarcie w ogóle nie chciał się połączyć przez parę minut. Podobno wina patcha mającego walczyć z "dokuczaniem" pomiędzy użytkownikami na chatach publicznych.