BMW i GoPro w jednej drużynie - streaming na żywo w twojej kabinie

przeczytasz w 1 min.

Nietypowe partnerstwo może zaowocować ciekawą funkcjonalnością.

BMW GoPro

O różnych partnerstwach już słyszeliśmy, ale to konkretne jest bez cienia wątpliwości jednym z najbardziej niecodziennych. O nawiązaniu współpracy poinformowały bowiem producent samochodów BMW oraz firma zajmująca się kamerami sportowymi GoPro.

Na czym polegać będzie partnerstwo tych marek? Od lipca na jego mocy właściciele pojazdów BMW i Mini z rocznika 2012 lub nowszych otrzymają możliwość sterowania kamerami GoPro bezpośrednio z poziomu pulpitu nawigacyjnego w samochodzie, wykorzystując do tego łączność WiFi.

Aby móc skorzystać z tej funkcji będziemy musieli jeszcze dodatkowo mieć iPhone’a. Całość do poprawnego działania wymaga bowiem aplikacji GoPro zainstalowanej na podłączonym do samochodu smartfonie Apple właśnie.

Gdy połączenie zostanie nawiązane, obraz z kamery GoPro będzie mógł być strumieniowo przesyłany na pulpit nawigacyjny samochodu BMW lub Mini. Przynajmniej dopóki będziemy w trakcie postoju –  w chwili włączenia się do ruchu obraz zniknie, aby zachęcić kierowcę do patrzenia na jezdnię.

Źródło: PetaPixel 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  Ciekawe co by Boguś na to powiedział, filmowiec zakichany hehehe.
  • avatar
   VEN1963
   6
   i do czego ma to służyć ?? bo jakoś nie za bardzo widzę tego sens , i na dodatek ien wymóg posiadania pewnego ogryzka :-)