Wydarzenia

Intel ma nowego CEO - kto będzie kierować jednym z największych producentów układów scalonych?

przeczytasz w 1 min.

Firma Intel przez 7 miesięcy działała z tymczasowym dyrektorem generalnym. Po licznych pogłoskach i spekulacjach, zarząd podjął decyzję o wybraniu nowego CEO.

Miniony rok nie był łatwy dla Intela, również z powodu odejścia ówczesnego CEO – Briana Krzanicha. Po 7 miesiącach tymczasowego rozwiązania, producent w końcu wybrał nowego dyrektora.

Nowym dyrektorem generalnym (CEO) został Bob Swan, który do tej pory pełnił rolę dyrektora finansowego (CFO). 58-latek stał się zatem siódmym szefem jednych z największych producentów układów scalonych oraz twórcy mikroprocesorów na świecie.

Swan swoją karierę zaczął w firmie General Electric, gdzie przez 15 lat zasiadał głównie na stanowiskach związanych z finansami. Następnie piastował stanowiska dyrektorów finansowych w takich firmach, jak: eBay, Electronic Data Systems, a także Webvan Group.

Bob Swan podczas ukrycia kapsuły czasu na 50-lecie firmy Intel
Bob Swan podczas ukrycia kapsuły czasu na 50-lecie firmy Intel

Nowy dyrektor w swoim przemówieniu zapowiedział, że podstawowa strategia firmy się nie zmienia, ale równocześnie pragnie skupić się odważnej wizji kształtowania przyszłości technologii. Przy okazji podkreślił również rolę relacji z klientami i przejrzystość działań każdego pracownika Intela.

Wraz z wybraniem nowego CEO, w Intelu zwolniło się stanowisko CFO. Do wybrania nowego dyrektora finansowego, funkcję tę tymczasowo będzie pełnił Todd Underwood.

Źródło: Intel, ComputerBase

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xxx.514
  5
  Finansista na głównym stołku... Nie jestem pewien, czy wyjdzie to im na dobre czy wręcz przeciwnie. Jedno jest pewne - "tabelki w excelu" będą się zgadzać.
  • avatar
   benzene
   4
   Underwood, Underwood, skądś znam to nazwisko.
   • avatar
    HomeAudio
    3
    Todd Underwood na CFO? Nie zaszła tu pomyłka? Przypadkiem to nie miał być Frank Underwood ??? ;)
    • avatar
     owatanka
     3
     "Intel ma nowego CEO - kto będzie kierować największym producentem układów scalonych?"

     "Intel ma nowego CEO" ok spoko dobrze wiedziec.

     "kto będzie kierować największym producentem układów scalonych?" a co samsung zmienia kadre kierownicza?

     Od juz jakiegos czasu intel nie jest nawiekszym producentem ukladow scalonych , jest nim samsung zreszta ma tez wyzsze dochody z tego mienia to tak dla scislosci.
     • avatar
      rlistek
      0
      Jak to? Biały mężczyzna?
      • avatar
       dariozata
       -3
       Doskonaly wybor! Najwieksza na swiecie firma produkujaca procesory zasluguje na najlepszych CEO! A takim bez watpienia wlasnie jest pan Bob Swan!