Oprogramowanie

Boxopus: pobieraj pliki torrent i zapisuj je bezpośrednio na koncie Dropbox

przeczytasz w 2 min.

Wygodne rozwiązanie chmurowe

Pobieranie plików z sieci BitTorrent może nie jest skompilowaną kwestią, ale rodzi wiele zapytań i kontrowersji prawnych w przypadku plików objętych prawami autorskimi. Niedawno na horyzoncie pojawiła się nowa usługa Boxopus skupiająca się zarówno na torrentach i chmurze.

boxopus logo małeBoxopus jest usługą służącą do automatycznego pobierania plików z sieci BitTorrent, bez jakiegokolwiek instalowania aplikacji klienckich i bezpośredniego pobierania ściągniętych plików na nasz komputer. Usługa pobrane pliki zapisuje bezpośrednio w naszym koncie Dropbox.

Cały proces odbywa się w pełni automatycznie i co ważnie nie wykorzystuje naszego komputera czy łącza internetowego. Nie pobieramy więc plików na swój lokalny dysk.

Usługa Boxopus do działania wykorzystuje API Dropboxa, co oznacza, że może łączyć się z naszym kontem w usłudze, wysyłać na nie pliki - nie mając przy tym dostępu do naszych, umieszczonych tam, plików.

Pliki pobierane w ten sposób automatycznie wędrują na konto Dropbox, musimy jedynie w przeglądarce wykazać jakie pliki torrent mają został załadowane do usługi. Boxopus umożliwia załadowanie wielu plików jednocześnie i ich pobieranie praktycznie bez przerwy.

boxopus usługa torrent pliki chmura dropbox logo informacje

Aby pobrać pliki nie musimy mieć dostępu do komputera z klientem BitTorrent i czekać na całość danych. Dzięki usłudze polecenie pobierania zlecimy praktycznie wszędzie gdzie mamy dostęp do przeglądarki i internetu. Możemy uczęszczać do szkoły, pracy, odpoczywać, spać a usługa sama bez naszej ingerencji będzie zapisywała pliki w Dropboxie.

Dostęp do pobranych plików otrzymujemy w koncie Dropbox, w ramach którego możemy zsynchronizować dane na wszystkie podłączone z usługą urządzenia lub tylko jedno i w prosty sposób cieszyć się pobranymi plikami.

boxopus pobieranie plików usługa torrent

Usługa, według słów twórców, zapewnia anonimowość, użytkownik musi jedynie do rejestracji konta podać adres e-mailowy, a następnie jedynie zlecać pobieranie plików. Użytkownik we wszystkich swoich działaniach ma pozostać anonimowy, a jedynie pozostawi po sobie ślad szyfrowanego połączenia z Dropboxem.

Kilka serwisów torrentowych jak: TorrentReactor, Fulldls, Vertor i Torrentzap zintegrowało swoje usługi do współpracy z Boxopus.

Korzystanie z Boxopus jest darmowe, a usługa jest wciąż w fazie rozwojowej, jednak twórcy informują, że w przyszłości być może powstanie płatna forma subskrypcji.

Nie wiadomo jak na działanie wspomnianej usługi zareagują organizacji antypirackie, być może sam Dropbox będzie walczył z usługą, jednak wizja nowych użytkowników, nabywających płatne konta dla których 2 GB rozszerzalne za darmo do 10 GB może stanowić zbyt małą pojemność - może być wszak bardzo kusząca.

Czy usługa ma szansę odnieść sukces? Czy jest po prostu zbędna?


Więcej o usługach w chmurze:

Źródło: Boxopus, TechSpot, TorrenFreak

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dariusz666
  16
  A kupie tam ubuntu?
  Torrenty to nie tylko nielegalne pliki. Twoje rozumowanie jest błędne. Nie powinno się winić technologi ale jej użytkowników.

  Usługa na jaką czekałem, często ściągam pliki, które udostępnia jeden czasem kilka seedów. Teraz wystarczy wrzucić torrenta i zajrzeć za kilka dni jak wyglądają postępy. Ponadto na necie piszą o wykorzystaniu DropBoxa jako seedboxa dzięki Boxopusowi.

  Kurde ile tych x'ów. ;p
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Torrenty to też świetna forma dystrybucji twórczości własnej. Ma się podgląd na ludzi, którzy ściągają, którzy chcą się dzielić udostępniając naszą zawartość, nie płaci się za hosting.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Chyba przyda się aktualizacja do newsa :)

    Po rejestracji przeczytałem:
    "Downloads are temporarily stopped. Dropbox disconnects Boxopus for unwanted features so your downloads may not be processed for a while. Read more on our blog. We're working on this to bring healthy Boxopus back to you as soon as possible. Thanks for sticking with us."
    • avatar
     b4rt3k
     1
     dobre na tablety, mozna ssac zdalnie a potem zdalnie odtwarzac filmy z dropboxa np. cinexplayerem
     trzymacie danych w chmurze to jest przyszlosc, nowego ipada kupilem w wersji 16GB, przy szybkich łączach to jest wystarczające
     • avatar
      loccothan
      -21
      torenty lol
      Lepsze są orygianlne Gry przynajmniej są w całosci :-) i multi działa.
      Polecam sklep MUVE i Empik oraz CD action gry są naprawdę tanie za Crysis II dałem chyba z 21 zł jak była promo na Origin
      • avatar
       Perun
       0
       Fajna i przydatna opcja.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Ciekawe jak potoczy się dalej. :)
        • avatar
         creat91
         0
         Bardzo ciekawy artykuł. Od razu mnie zainteresował. Jednak jest tak jak pisze dym80. Dropbox po dwóch dniach zablokował Boxopus. Ogólnie sam pomysł na serwis był znakomity. Szkoda że tak szybko skończył swoją działalność. Z drugiej strony nie ma co się dziwić 90% populacji używało by to jako mini shell- o ile mogę to tak nazwać.