Telewizory

Inwestor do Apple - wypuśćcie wreszcie te telewizory

przeczytasz w 1 min.

Według Carla Icahna, telewizory Apple 4K TV powinny pojawić się na rynku już w 2016 roku - stanowią bowiem dla giganta ogromna okazję.

Apple TV 4K

Niezbyt zadowolony, a jeden z największych inwestorów – znajdujący się w pięćdziesiątce najbogatszych ludzi na świecie Carl Icahn – napisał otwarty list do dyrektora generalnego firmy Apple, Tima Cooka. Przyznał w nim, że o ile ogólna polityka giganta jest całkiem w porządku, to nadszedł najwyższy czas na przyspieszenie tempa i zrobienia wreszcie tego, o czym mówi się od dawna – w tym: wypuszczenia na rynek telewizorów.

Według Carla Icahna telewizory Apple o rozdzielczości 4K powinny pojawić się na rynku już w roku fiskalnym 2016. Na tym jednak nie koniec – inwestor nie tylko chce, by gigant z Cupertino rozpoczął sprzedaż odbiorników, ale wręcz by zrobił wszystko co w jego mocy, aby zdominować ten sektor. Icahn wierzy, że Apple jest w stanie sprzedać 12 milionów egzemplarzy 55- i 65-calowych telewizorów 4K w 2016 roku i kolejnych 25 milionów w 2017. 

Mniejszy z nich (55") powinien według inwestora kosztować około 1500 dolarów. Trudno jednak uwierzyć, by Apple faktycznie mogło sprzedawać tak tanie telewizory (chyba, że zdecyduje się na inną niż OLED technologię). Biorąc pod uwagę politykę giganta, powinniśmy się raczej spodziewać droższych „zabawek”. No ale z drugiej strony – kto wie?

„Telewizory są centralnym elementem współczesnego salonu – są też tym samym obiecującą bramą do domów użytkowników dla rozszerzającego się ekosystemu Apple. Myślę, że sektor TV stanowi dla Apple dużą okazję” – napisał w swoim liście do Tima Cooka inwestor Carl Icahn.

Tak już zupełnie swoją drogą – czekacie na telewizory Apple? Zgadzacie się z Icahnem i myślicie, że to byłby dobry ruch dla giganta z Cupertino?

Źródło: HDTV Test, Bloomberg, Apple TV Hacks

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bosiur
  31
  chyba 15000$
  • avatar
   deel77
   9
   Znając appla. do tych telewizorów nie podepniemy nic po HDMI i złączem antenowym. Dodatkowo nie będą działały programy z poza oferty ITunes czy innego, ale tylko jedynie słusznego oprogramowania.

   Nie czekam na TV od appla.
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Za dwa lata to u nas 55 calowe Samsungi i LG będą kosztowały pewnie ze 2000/3000 złotych biorąc pod uwagę, że teraz tyle kosztują wersje z FULL HD. Apple w tyle i to masakrycznie. Ciekawe czy w tych telewizorach też będą wyświetlacze RETINA :P
    • avatar
     Konto usunięte
     3
     "Trudno jednak uwierzyć, by Apple faktycznie mogło sprzedawać tak tanie telewizory"

     Po prostu będzie miał mniej amazingu, ot, cała filozofia :D
     Poza tym mamy tutaj wyraźny dowód na to, że Apple jest (co najmniej!) 2 lata do tyłu względem konkurencji. Oczywiście to tylko dla tych, którzy wciąż o tym nie wiedzą. A ci co nie chcą... cóż, dla nich nie ma ratunku.
     • avatar
      COD418
      3
      Jedyny sens takiego TV jest tylko wtedy gdy mamy inny osprzęt od Apple np. Telefon, tablet, komputer. Jeśli zostało by to wszystko z sensem połączone to wtedy takie osoby mogą myśleć nad takim TV z chęcią stworzenia ekosystemu.
      • avatar
       Stasiek_Zabojca
       3
       Chyba bym się pociął,gdybym miał telewizor z takim ohydnym paskiem i logiem apple na dole :P Tak,wiem,że to tylko wizja.
       • avatar
        JAZ99
        2
        Mają problem, bo inni posiadają patenty na technologie i oprogramowanie. Do tego integralnym elementem takiego produktu jest dostęp do treści TV i tu też patenty, kontent i markę mają już inni. A rynek jest nasycony odbiornikami TV w odróżnieniu od smartfonów i tabletów kilka lat temu.
        I jeszcze do drzwi puka już Virtual Reality, która może przewrócić rynek do gór nogami i zamiast TV 65" - 105" sprzedawać gogle za ułamek ich ceny, a o parametrach przekątnej i jakości zbliżonych.
        • avatar
         kabat
         2
         Vizio rządzi zasłużenie w usa ale jak ktoś tu napisał hamburgery lecą na jabłko jak ćma do światła.
         • avatar
          QraJr
          1
          Czy w tym telewizorze będzie można oglądać normalne programy czy tylko te opatentowane przez Apple?
          • avatar
           Konto usunięte
           1
           jak będzie się wyginał w kieszeni, to biorę :P
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Niech ich cisna, pazernosc ma krotkie nogi. Wkoncu przezre sie to scierwo wszystkim.
            • avatar
             Konto usunięte
             -1
             Aple to gowniana firma i tyle. Tylko jakos tym amerykancow trudno w to uwierzyc, bo to za glupi narod i rzucaja sie na wszystko z tym cholernym logo.
             • avatar
              passat
              -1
              Okropny ten telewizor ...