Tablety

CES 2009: GiiNii Movit Mini - tablet z Androidem

przeczytasz w 1 min.

ces_logoNa rozpoczętych dziś największych targach branży elektronicznej - CES, miał swoją premierę pierwszy tablet w którym zainstalowano Androida - GiiNii Movit Mini

Urządzenie charakteryzuje się ekranem o przekątnej 4,3″ i rozdzielczości 480 x 272 pikseli, moduł Bluetooth i Wi-Fi oraz wbudowaną kamerkę z przodu. Z systemu usunięto moduł GSM, więc dzięki dostępowi do sieci bezprzewodowej można go używać jako telefon VoIP, korzystając np. z zainstalowanego wraz z Androidem Skype. Wewnętrzna pamięć urządzenia to tylko 256 MB, ale rozszerzalna kartami SD.

movitmini_1
GiiNii Movit Mini - tablet z Androidem

Szczęśliwcy, którzy mieli możliwość dotknąć sprzętu przekonują że działa doskonale, a brak sprzętowej klawiatury rekompensuje klawiatura ekranowa, która działa bardzo dobrze i nadaje się nawet dla osób obdarzonych szczególnie dużymi palcami.

giinii-movit-mini_2
klawiatura ekranowa przypadnie do gustu osobą z dużymi palcami

Niektórzy może nie odpowiadać tak mały wyświetlacz jak na tablet, jednak producent tłumaczy, że jest to prototyp, a w przyszłości urządzenie będzie dostępne również w wersji z 7" wyświetlaczem.

giinii-movit-mini_3

Tablet z systemem od Google to na pewno ciekawa odmiana, zwłaszcza, że Android cieszy się wielką popularnością u producentów smartphonów. Przykład ten pokazuję, że Google opracowało naprawdę dobry system, który potrafi pracować na sprzętach różnego typu. Czekamy na nawigację samochodowe z Androidem na pokładzie ;)

Cena, którą sobie życzy producent to ok. 150$.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  erte0
  0
  Androidy atakują:)

  MisiekSe może się czepiam (sorry) ale masz byki:
  - w podpisie pod drugim zdjęciem - jest "...osobą..." a powinno być OSOBOM
  - w zdaniu między zdjęciami 2 i 3 - jest "Niektórzy..." powinno być NIEKTÓRYM...