Oprogramowanie

Cyberlink - więcej mocy dzięki Nvidii

przeczytasz w 2 min.

NVIDIA i CyberLink ogłosiły dziś, że oprogramowanie CyberLink zyska od teraz nowe funkcje oraz zwiększoną wydajność na komputerze wyposażonym w procesory graficzne NVIDIA GeForce lub NVIDIA ION.

Niektóre z innowacji dostępnych dla posiadaczy NVIDIA GPU to wspomagana przez GPU technologia rozpoznawania twarzy, przeskalowywanie filmów DVD do jakości bliskiej HD, dekodowanie  i kodowanie wideo z użyciem procesora graficznego. Wszystkie z tych funkcji są dostępne dzięki architekturze przetwarzania równoległego NVIDIA CUDA.

NVIDIA i CyberLink stoją na pierwszej linii frontu rewolucji obliczeń na GPU,” powiedziała Alice H. Chang, Prezes CyberLink. “CyberLink jest zaangażowany w proces wspierania architektury NVIDIA CUDA, dzięki czemu nasze aplikacje do zdjęć i filmów zapewniają komfort pracy przy najwyższym poziomie wydajności.”

Posiadacze GeForce mogą cieszyć się takimi innowacjami w programach do obróbki cyfrowych filmów w aplikacjach CyberLink, jak:

 • CyberLink MediaShow 5  - potężne narzędzie do zarządzania I przeglądania zdjęć i filmów: program wykorzystuje architekturę NVIDIA CUDA by przyspieszać rozpoznawanie twarzy, pomagając odnajdywać i oznaczać przyjaciół i członków rodziny w bibliotece zdjęć. Rozpoznaje twarze nawet o 70% szybciej niż w przypadku wykorzystania przez program tylko procesora głównego CPU oraz przyspiesza konwersję wideo aż do 500%. Wspierane przez GPU rozpoznawanie twarzy jest dostępne tylko dla posiadaczy procesorów graficznych NVIDIA.
 • CyberLink PowerDVD 9 jest znanym i nagradzanym programem do odtwarzania filmów. Użytkownicy procesorów graficznych NVIDIA GeForce mogą cieszyć się obsługiwaną przez GPU funkcją przeskalowywania filmów DVD do jakości bliskiej HD. Wykorzystanie GPU odciąża procesor główny, co skutkuje komfortem pracy i lepszym funkcjonowaniem całego komputera
 • CyberLink MediaShow Espresso to prosta w użyciu aplikacja do konwersji filmów, która błyskawicznie, z zachowaniem doskonalej jakości, przystosowuje cyfrowe wideo do wyświetlania na całej gamie urządzeń przenośnych, takich jak iPod, iPhone czy PSP.
 • CyberLink PowerDirector 8 to przeznaczony na szeroki rynek program do edycji filmów, który zapewnia kompleksowe wsparcie dla filmów wysokiej rozdzielczości, tak podczas edycji, jak i zapisywania. Posiadacze GPU NVIDIA GeForce korzystający z PowerDirector 8 mogą czerpać korzyści ze wspomaganych przez GPU efektów specjalnych oraz kodowania wideo.
 • CyberLink PowerProducer 5 – to program do kompilacji filmów, który pozwala stworzyć filmy HD czy płyty z prezentacjami zdjęć. Jego optymalizacja pod kątem technologii NVIDIA CUDA powoduje szybsze tworzenie projektów wideo, podczas pracy na komputerach wyposażonych w karty graficzne wspierające CUDA.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sevae
  0
  Się zalogowałem :P

  ATI Stream już wspiera:

  Cyberlink MediaShow Espresso
  CyberLink Power Director 7

  i pewnie resztę (w nowych wersjach pewnie też...) :P
  • avatar
   szawel
   0
   NV mogłaby przestać się wreszcie ośmieszać. Nie chciało się rozwijać technologii jak na to mieli czas tylko odcinać kupony od kotletów, to teraz trzeba za to zapłacić. Oby wyrobili się z tym ich Fefmi do premiery HD6xxx bo tym razem ATI będzie mieć ceny z kosmosu.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nie moc będzie z tobą Nvidia i niech zrodzi nam układ, tak potężny iż będzie odgrzewany przez 20 lat i nadal będzie najwydajniejsza kartą na ziemi. I niech wróg twój - ATI zadrży i upadnie przed nim, by na kolanach prosić o możliwość zmiany koloru na zieleń, o łaskę Cuda'ów
    Klękajcie integry intela, Klękajcie wszystkie CPU jedno jak i wielordzeniowe. Dzień premiery Fermi się zbliża! Bądźcie na niego gotowi! Gdy już przyjdzie zmieni oblicze komputerów. Na zawsze.

    Wiem co myślicie, ale ja zawsze mam prorocze wizje o tej porze xD