Czytniki e-booków

Czytnik e-booków z dotykowym ekranem

przeczytasz w 2 min.

Samsung zaprezentował w Las Vegas swój pierwszy czytnik do e-booków. Urządzenie zostało ocenione przez pierwszych testujących jako "niezłe, lecz nie wyróżniające się na tle konkurencji". Przedstawiciele Samsunga stwierdzili: "musieliśmy wypuścić na rynek czytników coś, co zapoczątkuje nasze dalsze prace w tym segmencie."

Urządzenie ma wyświetlacz o przekątnej 6 cali oraz panel sterujący dostępny po uprzednim jego wysunięciu - rozwiązanie podobne jak w telefonach komórkowych, tzw. sliderach. Urządzenie dostępne będzie jedynie w wersjach czarnej i białej, więc ci, którzy lubią się wyróżniać kolorystycznie na tle innych będą nieco zawiedzeni.

Jako, że wszystkie urządzenia tego typu są do siebie bliźniaczo podobne, to kwestią najważniejszą staje się to do jakich książek będziemy mieli dostęp. Jeśli chodzi o E6, to Samsung w porozumieniu z Google udostępnić ma ogromną ilość książek z domen publicznych. Jest to stosunkowo dziwne rozwiązanie, biorąc pod uwagę fakt, że i bez tej umowy Samsung mógłby korzystać z ogólnodostępnych bibliotek. Konkurencja jaką stanowi Kindle pozwala na dostęp do lektur z Barnes and Noble i sklepu Amazon. Możliwe, że Samsung tymczasowo nie szuka rozwiązań komercyjnych.

Urządzenie trafi do sprzedaży w marcu (takie są obecne plany) w cenie 399 $, podczas gdy wersja 10 calowa kosztować będzie 599$.

Czy uważacie, że za niedługo e-booki zastąpią tradycyjne książki? Kupując e-booka nie będzie trzeba płacić za papier, czy okładkę, więc ich koszty będą nieporównywalnie mniejsze - przynajmniej powinny. A może e-booki to tylko alternatywa dla papierowych książek? Podzielcie się z nami swoją opinią w komentarzach.

Źródło: Crunchgear


   

Consumer Electronic Show 2010
7 - 10 stycznia Las Vegas
Największe targi elektroniki w Stanach Zjednoczonych

Najświeższe doniesienia z CES 2010!


Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  spavatch
  0
  "Build quality seems pretty nice" - no faktycznie po próbce wystawowej można wiele powiedzieć...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Mogliby dać opcję wyszukiwania. Byłoby to bardzo wygodne.
   • avatar
    pscager
    0
    Zaraz pewnie wszyscy się będą ze mną kłócić ale prawda jest taka, że oczy będą się szybciej męczyły, dlatego e-book może być w małym stopniu alternatywą papieru.Poza tym nie widzę sensu kupowania takiego urządzenia.Jak coś to już lepiej kupić netbooka przynajmniej bardziej uniwersalne urządzenie niż e-book ->tyle kasy za to, że będziemy mogli sobie poczytać pdf itp..
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Hmm. Myślę, że zainteresuje się bardziej takim czytnikiem, kiedy będą wreszcie zrobione z giętkich OLEDów.
     • avatar
      stud3nt
      0
      Wygląda na to, że e-papier to rachityczny przeżytek, a przynajmniej pod koniec roku ceny takich czytników będą dużo niższe. Zapoczątkuje to Norton Ink Adam - tablet z ekranem produkcji Pixel Qi, który to jest ekranem LCD, ale w trybie niskonapięciowym niczym nie różni się od e-papieru. Można włączyć tryb kolorowy - będzie wtedy podświetlenie i pełna gama kolorów. Ale to urządzenie wykasuje e-czytniki z rynku, bo umożliwia do tego odtwarzanie filmów w Full HD, ma kamerę i oferuje dobrą grafikę (nVidia Tegra T20). Ekran 10", a wszystko w takiej cenie, co dzisiejsze e-czytniki 6", które nie mają koloru, a odświeżanie uniemożliwia oglądanie filmów.