Systemy operacyjne

Data rynkowej premiery Windows 10 Mobile nie jest już wielką tajemnicą

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Jakiś czas temu poinformowano nas, że Windows 10 Mobile zadebiutuje z opóźnieniem. Pora na bliższe szczegóły.

Windows 10 Mobile

Microsoft mówi o Windows 10 całkiem sporo, ale dotyczy to jedynie wersji przeznaczonych na komputery. Co natomiast z tą dla smartfonów? Wygląda na to, że i tutaj sprawa zaczyna się nieco wyjaśniać.

Jakiś czas temu poinformowano nas, że Windows 10 Mobile zadebiutuje z opóźnieniem. Więcej na ten temat jednak nie powiedziano i cały czas pozostawały jedynie domysły. Teraz się to zmieniło, a sprawa premiery mobilnej wersji systemu nie jest już wielką tajemnicą. Wielką, bo drobną jednak jeszcze tak.

Microsoft miał ostatnio spotkanie ze swoimi parterami. Nie byłoby w tym nic szczególnie interesującego gdyby nie fakt, że jeden ze slajdów prezentowanych na spotkaniu trafił do sieci. Z niego dowiedzieć można się, że Windows 10 Mobile zostanie oddany producentom we wrześniu.

Wspominaną małą zagadką pozostaje teraz to, ile czasu zajmie im przekazanie go użytkownikom. Spekuluje się, że nie będzie to jednak oczekiwanie szczególnie długie, tym bardziej, że zdecydowana większość smartfonów pracujących pod kontrolą mobilnych okienek to urządzenia należące właśnie do Microsoftu.

Windows 10 Mobile data premiery przeciek

Warta podkreślenia jest tutaj jeszcze jedna kwestia. Wiemy przecież, że Microsoft szykuje na premierę mobilnego Windows 10 dwie bardzo mocne Lumie. Spodziewać można się zatem, że Lumia 940 oraz Lumia 940 XL zadebiutują najprawdopodobniej gdzieś na przełomie września i października.

Źródło: phonearena, bidnessetc

marketplace

Komentarze

6
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Czekam!
 • avatar
  Grunt by nie zamulal i byl wszechstronny. Moze bedzie to opcja by przeskoczyc z Androida, ktory lekko juz mi sie znudzil.
 • avatar
  szkoda ze WP nie ma na telefonach innych producentów. Chetnie zobaczyłbym coś od SONY HTC itp
 • avatar
  Przetestowałbym winde na note4 :)