Gry

Daylight może przestraszyć najodważniejszych

przeczytasz w 1 min.

Twórcy mają ciekawy pomysł na wywołanie większego strachu u graczy.

Daylight gra dokładna data premiery

Twórcy Daylight od początku zapowiadali, iż będzie to produkcja dla graczy o naprawdę mocnych nerwach. Przypominają o tym po raz kolejny, na ostatniej już prostej przed premierą.

Kilka dni temu pisaliśmy o przybliżonej dacie premiery gry. Prace są już chyba na ukończeniu, ponieważ dość szybko doczekaliśmy się zapowiedzi konkretnej daty wydania gry. Trafi ona do sprzedaży 8 kwietnia, w wersji na PC oraz konsolę PlayStation 4. Warto pamiętać, iż Daylight rozprowadzane będzie jedynie drogą cyfrową, w cenie 14,99 dolarów.

Data premiery to jednak nie jedyne informacje, jakimi podzieliło się z nami Zombie Studios. Od dawna wiemy, iż gra wykorzystywać będzie możliwości silnika Unreal Engine 4, ale twórcy dołożyli coś, co jeszcze bardziej przyciągać ma graczy. Postarali się oni mianowicie o wsparcie dla technologii RealD 3D, tej samej, którą znany głównie z kina. Jeśli zatem gracze dysponować będą odpowiednim telewizorem lub monitorem mogą spodziewać się "dodatkowych wrażeń".

Zapowiedziano również integrację gry z serwisem Twitch. Oglądający naszą rozgrywkę będzie mógł wpisać na czacie słowo klucz (ich lista nie jest jeszcze znana), które spowoduje wystąpienie określonego dźwięku w grze. Dzięki temu rozgrywka ma być jeszcze bardziej nieprzewidywalna, a tacy goście powodować mają u gracza jeszcze większy strach.

Zobaczymy, jak wypadnie to w praktyce. Zapowiedzi są całkiem obiecujące.

Źródło: gamenguide

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  desmon
  12
  nie w każdej grze grafika jest ważna
  • avatar
   raffal81
   5
   15 dolarów? To mi się podoba :)
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Strach > Grafika

    Przykładem jest Amnesia: Dark Descent (gdzie grałem pijąc całe kubki melisy - mam słabe nerwy).
    • avatar
     piccardo
     1
     Coś mała interakcja z otoczeniem niski realizm ale skoro F.E.A.R potrafił wywołać podniesione ciśnienie krwi to może i to coś zdziała ale patrząc na filmiki to takie oklepane typowe i przewidywalne zobaczymy jak wyjdzie.
     • avatar
      DyndaS
      0
      Tylko cyfrowa? Nie, dziękuję... cyfrową to ja mam na torrentach za free...
      • avatar
       Varso
       -7
       Grafika rodem z PS2 :D
       • avatar
        peacemaker
        0
        shut up and take my money ;)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Narazie straszy słabą grafiką i post-processing'iem jakby ktoś nawrzucał wszystkie efekty i przeciągnął suwaki na maksa. Totalne bezguście. Aberracja chromatyczna może fajnie wyglądać tylko na krawędziach ekranu oraz przy dużym kotraście oświetlenie. Przypomina to zawsze przesadzone rozmycia na starych konsolach.
         • avatar
          blajo
          0
          Unreal Engine 4 do czegoś zobowiązuje :) tu jest tragiczna grafa ! dużo ładniej wyglądają gry na UE3 ! co to ma być...