Gry

Dodatki i przywileje dla weteranów w BFBC2

przeczytasz w 2 min.

Wielkimi krokami zbliża się premiera gry Battlefield: Bad Comapny 2, a jej producenci, aby podsycić atmosferę wyczekiwania, co chwilę informują o dodatkowych bonusach, przywilejach i niesamowitych ofertach dla nabywców.

Gra ukaże się na komputery stacjonarne oraz konsole już 5 marca, a jedną z takich "niesamowitych" ofert jest dołączenie do BFBC2 zamówionego przez EA Store ich wcześniejszego dzieła, czyli Battlefield 2142 Deluxe zupełnie za darmo. Niestety oferta ta dostępna jest tylko dla graczy z Amertki Północnej. Nie wykluczone jest jednak, że producenci mogą przygotować jakąś ciekawą ofertę także dla Europejskich graczy i fanów serii.

EA oraz Dice jednakże mają coś z czego może skorzystać każdy.  Mowa tu o systemie Weteranów, który nie tylko ma pokazywać innym graczom jak bardzo zaznajomieni jesteśmy z tą serią, ale także ma dawać każdemu weteranowi dodatkowe korzyści w postaci np. unikalnych unlocków w grze. Jednym z takich unlocków jest karabin M1, znany np. z BF1942. Aby skorzystać z tego systemu wystarczy wejść na stronę veteran.battlefield.com i zalogować się tam swoim kontem EA.

M1

Na stronie znajdziemy prosty formularz do wpisywania cd-keyów, w przypadku starszych produkcji Battlefield, lub formularz do łączenia kont z produkcji takich jak BF2 czy BF2142. Każda pełna gra z serii Battlefield dodaje do statusu weterana jeden punkt, dodatki takiego punktu nie dodają. Ze strony wynika iż najwyższą rangą jest ranga z numerem dziewiątym, BC2 dodaje jeden punkt automatycznie, a aby odblokować karabin M1 wystarczy mieć rangę z numerem dwa. Oznacza to, że gracze, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z serią Battlefield mogą uzyskać dostęp do karabinu M1 nie posiadając innej wcześniejszej gry z serii. Wystarczy, iż każdy zainteresowany stworzy sobie żołnierza w darmowej grze Battlefield Heroes, która doda jeden punkt do statusu weterana.

W grze ma się pojawić także system DLC, który opierał będzie się na tak zwanym kodzie "VIP" dołączonym do każdego nowego egzemplarza gry. Kod ten będzie przypisywany do konta EA, co oznacza, że każdy kod może zostać wykorzystany tylko raz. Ma to głównie zachęcić graczy do kupowania nowej, nieużywanej gry. Po wpisaniu kodu gracz uzyska dostęp do sklepu on-line skąd będzie mógł pobrać dodatkowe rzeczy do gry.

Producenci zapowiedzieli, że już w dniu premiery dostępny będzie pierwszy DLC zawierający dodatkowe mapy do gry sieciowej. Jeżeli jednak ktoś kupi używaną grę będzie musiał zapłacić za każde ściągnięte DLC. Kwota ta prawdopodobnie będzie wynosiła 10 dolarów, mając na względzie projekt "Project Ten Dollar" wprowadzony przez EA.


Źródło: blogs.battlefield.ea.com, www.vg247.com

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Czy ta gra posiada tryb single?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Kurde gdyby dodatki się też liczyły to za samego BF2 + dodatki miałbym ze 4/5 punktów :D
   • avatar
    magusone
    0
    za BF Heroes nie dostajemy punktu, a przynajmniej ja nie dostalem
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     BETA jest po prostu GENIALNA! W ogóle mi się nie nudzi... Przyznam, że od lat byłem fanem CoDa (wcześniej Medal of Honor AA), ale Modern Warfare 2 (kiepska), przy Modern Warfare 1 to syf, a przy Bad Company 2 (tylko BECIE!) to porażka dla dzieci!
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ja tam się zatrzymałem na pierwszym modern warfare bo według mnie dużo lepszy od "dwójki".
      • avatar
       Krishnamishna
       0
       No to czekamy .,aż ślinka cieknie :_)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        ja zarejestrowałem BF2 i nie dostałem pkt... a za BF heroes dostałem. Zwłaszcza na tym obrazku tutaj widać 5 gier a tylko 4 pkt otrzymane.
        • avatar
         Brandar
         0
         Miło się dowiedzieć, że ktoś wykorzystał mój CD-Key...
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Z tym wpisywaniem key-ów jest coś nie tak, bo nie wierze, że na wszystkie 3 klucze, które podałem wszystkie są złe (2 do bf1942 i 1 do vietnama). Co do BF2 tez mi nie doliczyło punktu.
          • avatar
           magusone
           0
           Ktos sie orientuje czy beda jakies bonusy do pelnej wercji za gre w becie?
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Napisałem do działu technicznego EA czemu za BF'a 2 pkt nie dostałem a w odpowiedzi dostałem że nie za wszystkie gry naliczane są pkt...