• benchmark.pl
 • Gry
 • Dokumentacja Take-Two sugeruje datę premiery GTA 6. Nie będziecie zadowoleni
Gry

Dokumentacja Take-Two sugeruje datę premiery GTA 6. Nie będziecie zadowoleni

przeczytasz w 2 min.

GTA 6 nie zostało oficjalnie zapowiedziane, a i tak zaliczane jest to grona najgoręcej wyczekiwanych gier. Wszyscy wiedzą, że prędzej czy później się pojawi. Na ten moment wydaje się, że jednak później.

Kiedy premiera GTA 6? W 2023 roku - taki scenariusz sugeruje dokumentacja Take-Two

Przecieków dotyczących tego, kiedy GTA 6 może pojawić się w sprzedaży zaczęło ostatnio przybywać. Wszystkie z nich trudno było jednak określać mianem szczególnie wiarygodnych, a przynajmniej podpartych konkretami. Teraz sytuacja wygląda inaczej, bo do myślenia daje raport finansowy Take-Two Interactive.

Z zamieszczonych w nim informacji szybko wyciągnięto dane dotyczące planowanych wydatków na działania marketingowe. Wynika z nich, iż znaczącą wzrosną one (sięgając prawie 90 mln dolarów) dopiero w 2024 roku finansowym, czyli w okresie od 1 kwietnia 2023 roku do 31 marca 2024 roku.

Take-Two

Nie jest tajemnicą, iż taka sytuacja wiąże się z dużą premierą. Jaką? Jednym wydaje się celnym strzałem jest tutaj właśnie GTA 6. Wbrew pozorom nie będzie miało bowiem miejsca realizowanie podejścia, iż tak głośny tytuł nie wymaga reklamy. Jeśli trop jest słuszny, premiera GTA planowana jest na 2023 rok, najpewniej na jego końcówkę.

Analitycy, między innymi Jeff Cohen, przypominają, że obserwowanie raportów finansowych Take-Two i wyciąganie wniosków na podstawie planowanego budżetu pozwalało w przeszłości trafnie wytypować daty innych premier.

Rockstar i Take-Two doskonale wiedzą co robią. Można wycisnąć jeszcze trochę z GTA 5

Taki scenariusz jawi się dla wielu graczy niezbyt optymistycznie. Trzeba jednak pamiętać, że producent i wydawca myślą innymi kategoriami i celują w kolejne zyski. Kilka dni temu pisaliśmy, iż sprzedaż GTA 5 przekroczyła 130 mln egzemplarzy. Ważne jest w tym kontekście, iż licznik nadal bije tutaj lepiej niż w przypadku wielu nowych gier. A zyski przynosi nie tylko samo GTA 5, ale również sieciowe GTA Online z systemem mikropłatności. Nie zabija się kury znoszącej złote jajka, a GTA 5 wciąż wydaje się nią być.

Poza tym Rockstar i Take-Two mogą mieć w głowie to, w jakie platformy sprzętowe celują. Prawdopodobnie są nimi konsole PlayStation 5 i Xbox Series X, które zadebiutują pod koniec tego roku. Odczekanie trzech lat pozwoli zatem rozbudować grono potencjalnych nabywców GTA 6.

Kiedy Wy chcielibyście zagrać w GTA 6 i na jakiej platformie?

Źródło: wccftech

Warto zobaczyć również:

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  2
  Może w GTA6 w końcu zrobią intuicyjne MENU gtaonline,

  bo poziom NIE-intuicyjności w GTA5 online to już poziom GOD
  • avatar
   sn00p
   2
   Ja akurat jestem bardzo zadowolony gdy wydawca nie śpieszy się z premierą kolejnej części kultowej gry. To nie jest jakieś żarcie z McDrive na szybko :)
   • avatar
    Sander Cohen
    1
    Czyli skoro GTA 6 bedzie pod koniec 2023 to GTA 7 bedzie pewnie ok 2035. Bede w wieku przedemerytalnym. Zenada
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     To wcześniej zagramy na nowym Unreal Engine 5
     • avatar
      xbk123
      -1
      Nie śpieszy mi się, po drodze jest jeszcze Cyberpunk.
      • avatar
       kitamo
       0
       te rzetelne zrodla i przecieki.
       • avatar
        PITUCH3
        0
        do przewidzenia było, czyli za rok moze 2 kolejna generacja konsol
        • avatar
         henry230
         0
         Ale to fakt GTA 7 będzie pewnie w 2035 i już na karku ponad 50 latek najgorsze w tym wszystkim ze nie chodzi tu o dopracowanie gry a o sprzedaż i wyciągnięcie najwięcej z nas jak się 6 okaże lipa to szybciutko wyjdzie 7. Oczywiście z 6 nie ma co się spieszyć 5 daje rade w sprzedaży ehhh spokojnie pewnie dali by radę co 5 lat wydawać kolejne odsłony