Gry

Dying Light 2 na nowych materiałach. Twórcy pokazują gameplay, a NVIDIA chwali ray tracing

przeczytasz w 2 min.

Przez dłuższy czas o Dying Light 2 Stay Human było bardzo cicho, ale teraz bezsprzecznie można twierdzić, że gra zaczęła wychodzić z cienia.

Nowe wideo prezentujące Dying Light 2 Stay Human

Microsoft już dziś zdecydował się zaprosić na pokaz gier przygotowany z okazji Gamescom 2021. Było jasne, że tym razem uwaga nie zostanie poświęcona najbardziej gorączkowo wyczekiwanym hitom, aczkolwiek ostatecznie znalazło się miejsce dla kilku większych produkcji. Między innymi dla Forza Horizon 5 oraz Dying Light 2 Stay Human.

Techland przygotował nowy zwiastun, który zawiera kilka ujęć z rozgrywki. Skupiają się one na wykreowanym świecie i przemieszczaniu się po nim. W tej kwestii zaskoczeń nie będzie, królować ma bowiem parkour oraz linka z hakiem i doskonale to tutaj widać. Nie zabrakło też kilku scen z walk, bo wprawdzie można będzie je ograniczać, ale całkowite unikanie starć raczej nie wchodzi w grę.

Dying Light 2 Stay Human z NVIDIA DLSS i ray tracingiem

Kilka godzin wcześniej o Dying Light 2 Stay Human przypomniała natomiast NVIDIA. Chyba nikt nie będzie zaskoczony faktem, iż firma wykorzystuje również tę grę do promowania swoich kart graficznych i stosowanych w nich rozwiązań. Mowa o technologii NVIDIA DLSS, a także ray tracingu.

„Nasza współpraca z NVIDIA pomogła nam stworzyć grę, która zapewnia prawdziwie wciągające wrażenia graczom Dying Light 2. Ray tracing zwiększa realizm naszego bezlitosnego, zainfekowanego świata, podczas gdy technologia NVIDIA DLSS zapewnia ogromny wzrost wydajności bez poświęcania jakości obrazu, dzięki czemu gracz nie przegapi absolutnie niczego podczas swojej podróży.” - Tomasz Szałkowski, Rendering Director, Techland

W Dying Light 2 Stay Human mamy zagrać jeszcze w tym roku

Wokół Dying Light 2 Stay Human (początkowo grę określano jako Dying Light 2, podtytuł Stay Human dodano stosunkowo niedawno) nie zawsze było tak optymistycznie. Notowaliśmy okres, w którym pojawiało się sporo niezbyt dobrze brzmiących wieści, ale najwyraźniej twórcom udaje się wychodzić na prostą. Również teraz podtrzymują, że premiera gry odbędzie się w grudniu tego roku.

Źródło: Xbox, NVIDIA GeForce

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MaxDamageDA
  7
  Czekałem na ten tytuł dawno temu, ale gra się po prostu zestarzała... wygląda tak sobie. Do tego info o braku/ograniczonej ilości strzelania mnie zniechęciły totalnie.
  • avatar
   levusek1992
   3
   Kurcze te animacje jak w grze sprzed 10 lat. Jakoś jedynka bardziej mnie przekonywała. Faktycznie jak kolega wyżej/niżej pisze, zestarzała się ;/
   • avatar
    Yamaraj6
    0
    Gierka wychodzi na stare konsole, których moc obliczeniowa była słaba w momencie ich premiery, nie ma co sie dziwić, że nie wygląda jak Cyberpunk. Jakby zrobili grę jak CDP to wszyscy by na nich najeżdżali, że nie działa na starym g**nie dobrze. Ogólnie dla mnie się liczy gameplay w tej gierce + doświadczenie coopowe, jeżeli będzie sie grało przyjemnie jak w 1 cześć to będzie dobrze.
    • avatar
     PerfectDAY
     0
     Oby dialogi i scenariusz nie był taki drętwy jak w jedynce.
     • avatar
      szymcio30
      0
      Owszem widać efekty ray tracingu, ale ciekawi mnie czy w 4K będzie to grywalne. Patrząc po ostatnich wyczynach polskich marek mam wątpliwości: Cyberpunk 2077, The Medium, The Ascent. Miało być cudnie pięknie, a ray tracing zarzyna każde GPU w tych tytułach