HDD

Dysk zewnętrzny szybki i... ładny

przeczytasz w 1 min.

Samsung zapowiedział trzy nowe serie dysków przenośnych z interfejsem USB 3.0 i oryginalnym designem.

 Warto przeczytać:
 

Laptopy Samsung z nowatorskim designem

Wspólną cechą wszystkich nowych dysków Samsunga jest wykorzystanie technologii SuperSpeed USB 3.0 oferującej transfer danych do 5GB/s - przy zastosowaniu odpowiedniej płyty głównej. Cechą, o której nie można zapomnieć w przypadku tych dysków, jest ciekawe wzornictwo. Na rynek produkty trafią już w kwietniu, niestety cena ani nazewnictwo poszczególnych modeli nie jest jeszcze znana.

Pierwszą grupą są dyski przenośne do stacjonarnych komputerów. Samsung oferuje nam modele o pojemności 1, 1,5 i 2 TB w dwóch wariantach kolorystycznych: Brown black i Noble beige. Mówiąc po męsku: czarny i biały. Oba dyski zostały wykonane z materiału odpornego na porysowania oraz przetarcia, każdy wyposażono również w diodę LED sygnalizującą pracę dysku.

Dwie pozostały grupy to dyski standardowe i premium. Pierwsze z nich to dyski przenośne 2,5 cala o pojemności do 1TB. Dostępne będą cztery wersje kolorystyczne: Brown black, Noble beige, Clay orange i Mist gray.

O wiele ciekawiej przedstawia się wersja premium dysków Samsunga. Prócz ciekawego designu i pojemności do 1TB wyposażono je w oprogramowanie do zabezpieczenia i odzyskiwania danych. Do zabezpieczenia posłuży 256 bitowe szyfrowanie, a oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowej, ma automatycznie przywracać brakujące pliki na dysk komputera.

Źródło: TechSpot

Polecamy artykuły:  
Optymalne karty graficzne do NFS: Hot Pursuit
Wyścig trwa - 2x GF GTX 460 vs 2x Radeon 6850
TOP-10: Dyski twarde i SSD

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  ale brzydal ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   wygląda jak cerata u mnie w kuchni :P
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    O rany w newsie roi się od błędów - raz, że prędkość dochodzi do "5GB/s" - to są dwa błędy - po pierwsze do Gb/s, a po drugie nie ma spacji między wartością i jednostką - powinno być 5 Gb/s - to samo niżej - pojemność do "1TB" zamiast 1 TB. Dodatkowo autor chyba nakręcił się dopiskiem SuperSpeed i myślał, że to jakaś specjalna wersja - a to po prostu oznaczenie USB 3.0, tak jak 2.0 miało Hi-Speed.