Smartfony

Chcesz mieć iPhone z systemem Windows 10? Teraz możesz, dzięki tej aplikacji

przeczytasz w 1 min.

Gratka dla osób lubiących programowanie oraz chcących zrobić na swoich telefonach z systemem iOS coś więcej. Warto pobawić się tą aplikacją.

Grupa programistów opracowała ciekawą aplikację o nazwie UTM, wykorzystującą oprogramowanie do wirtualizacji (QEMU). Umożliwia uruchomienie pełnej wersji systemu Windows 10 z obrazu systemu operacyjnego.

iPhone z Windows 10

System iOS nie obsługuje wirtualizacji sprzętowej, a aplikacja rozwiązuje ten problem. Dzięki połączeniu się z serwerem, cała operacja odbywa się w chmurze, a aplikacja może uruchomić w sumie dowolny system operacyjny na urządzeniu z iOS: Windows czy też Linux.

Windows może działać na wszystkim

Niektórym użytkownikom iPhone'ów udało się przetrwać żmudny proces niezwykle powolnej instalacji i ich oczom ukazał się pulpit Windows 10 na iPhonie. Niestety, system nie nadaje się do pracy, gdyż działa straszliwie wolno. Akcelerator uruchamiający system w aplikacji działa z 70% prędkością. W przypadku niskich ustawień graficznych wydajność jest odrobinę lepsza.

Twitter

Należy pamiętać, że projekt wciąż jest na etapie początkowym i zostało jeszcze sporo do zrobienia. Istnieje również możliwość, że emulacja przestanie działać wraz z kolejną aktualizacją.

To raczej ciekawostka dla zapaleńców, ale jeżeli chcecie przetestować aplikację, dostępna jest do pobrania na github. Potrzebny będzie też obraz ISO systemu Windows.

Źródło: windowslatest.com, zdjęcia: @devfusediboot

Warto zobaczyć również:

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kkastr
  1
  W praktyce jest to zdalny pulpit, czyli coś co jest dostępne już od dawna, ale przekazujący ekran komputera działającego w chmurze, zamiast komputera domowego. Być może komuś się przyda.
  • avatar
   danio1611
   1
   Jeszcze trochę i uda się znaleźć sprzęt na którym win10 działa dobrze
   • avatar
    Gatts-25
    0
    Jeżeli Microsoft nie rozwiąże problemu samego Windows z lepszym wsparcie dla współczesnych procesorów to jesteśmy w takim momencie , że konkurencja może być natychmiastowa.Tutaj tylko pomoże niskopoziomowy OS mający lepsze wsparcie dla mocy obliczeniowych hardware.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     odpalanie windows10 na szarlotkowym sprzęcie sprawia, że ten sprzęt jest jeszcze gorszy. apple ma dosyć dobrze zoptymalizowany system, i właśnie to jest jego siła. win10 zupełnie to zepsuje.