Technologie i Firma

Powolna migracja z Windows Server 2003

przeczytasz w 1 min.

Oficjalne wsparcie dla Windows Server 2003 kończy się 14 lipca bieżącego roku, a mimo to prawie 1/3 informatyków nie dokonała migracji na inny system.

actnow

Według sondażu przeprowadzonego przez firmę Eaton, światowego lidera w zakresie zarządzania energią, 30% informatyków opiekujących się zasobami sieciowymi firm z Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu nie rozpoczęło jeszcze procesów migracyjnych z Windows Server 2003.

Opieszałość poszczególnych firm może dziwić zważywszy na fakt, że Microsoft zapowiedział zakończenie wsparcia dla Windows Server 2003 już w kwietniu 2013 roku. Firmy, które nie dokonały jeszcze migracji mają czas do 14 lipca, kiedy to oficjalnie Microsoft zakończy wsparcie dla swojego systemu.

Eaton radzi, by przedsiębiorstwa ciągle działające w oparciu o stary system, dokonały migracji na nowe oprogramowanie oraz zaktualizowały aplikacje informatyczne, co pozwoli korzystać z nowoczesnych rozwiązań zarządzania energią.

Firma wskazuje również na fakt, że jedynie 60% informatyków wiedziało, że nowoczesne systemy zarządzania energią mogą odgrywać ważną rolę w zapewnieniu ciągłości działalności przedsiębiorstwa. Firma przygotowała również poradnik, dostępny na tej stronie, który pomoże zintegrować zarządzanie energią wraz z migracją na nowe oprogramowanie.

Źródło: Eaton

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lukasr29
  6
  Na artykule sponsorowanym nie powinno być reklam - za niego kasa się już zgadza:)
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   niestety ten serwis ma wiele innych "niedociągnięć", jak choćby brak informowania że na twój post ktoś odpowiedział. i dyskusja się urywa :)
   brak jest też systemu oceny artykułu, a szkoda. bo można by art. oceniać wg. 3ch do 5 kryteriów.
   • avatar
    Spojler
    0
    Ja tego nie pojmuję? Po co zmieniać coś co działa?
    A co jeśli firma do tej pory korzysta ze starych peryferii które w nowszych okienkach nie działają bo producent stwierdził że po co?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Nagle jakimś cudem dzień po skończeniu wsparcia "pojawi" się jakiś wirus który może zaatakować systemy bez wsparcia od MS.