Smartfony

Essential Phone może okazać się wielką porażką

przeczytasz w 1 min.

Do tej pory rozeszło się tylko 5 000 egzemplarzy smartfona. Andy Rubin nie ma powodów do zadowolenia.

Odnoszenie sukcesów na rynku smartfonów nie jest łatwe. Najczęściej i zarazem najboleśniej przekonują się o tym nowi gracze, co najprawdopodobniej potwierdzi się w przypadku firmy Essential.

Jest ona ostatnim dzieckiem Andy'ego Rubina, który niektórym osobom może być już znany, często nazywany jest ojcem tak popularnego systemu Google Android. Od samego początku padały zapewniania, że Essential koncentrować będzie się na inteligentnych rozwiązaniach do domów oraz urządzeniach mobilnych i akcesoriach. Rynkowy debiut miał być bardzo owocny za sprawą smartfona Essential Phone. Miał być, bo najprawdopodobniej projekt trzeba będzie zaliczyć do grona ogromnych rozczarowań.

Wprawdzie stylistyka i specyfikacja wypadają tutaj dobrze (więcej pisaliśmy o tym przy okazji premiery), ale pierwsze informacje na temat sprzedaży wyglądają fatalnie. Trudno inaczej określać to, iż zdaniem BayStreet do tej pory rozeszło się tylko 5 000 egzemplarzy smartfona.

Essential Phone

Sytuacji nie poprawia fakt, iż mówmy wyłącznie o rynku amerykańskim. W innych regionach z dostępnością urządzenia są problemy, dość przeciętnie oceniać wypada też tak ważny obecnie marketing, a i cena 699 dolarów do najbardziej kuszących nie należy.

Czy Waszym zdaniem Essential Phone ma jeszcze szanse na jakikolwiek sukces?

Źródło: phonearena

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HardCorak
  3
  nie wiem jaki problem mieli dać kamerę na dół tak jak w xiaomi mi mix.
  przez to tylko są problemy z aplikacjami jak coś jest na górze wyświetlane i z filmami.
  • avatar
   hex3n
   3
   Cena zabiła ten fon. 700$ to już najwyższa półka. Konkurencja w tej cenie to HTC U11 Google Pixel LG G6 i OnePlus 5. Poza tym ekran bez ramek to troszkę za mało.
   • avatar
    Pavilon
    0
    Projekt bardzo ciekawy ale bardzo malo o nim wiadomo. Nie wspominajac z dostepnoscia.
    • avatar
     Siderion
     0
     Dla mnie porażka: brak AMOLED, dziura w ekranie na kamerę i do tego cena z kosmosu.