Gry komputerowe

EVE Online będzie grą Free2Play - po 13 latach

przeczytasz w 1 min.

Przynajmniej w pewnym sensie. Grający za darmo muszą się bowiem spodziewać sporych ograniczeń.

EVE Online to trzynastoletnie już MMO, ale jego błysk przygasa bardzo powoli. Aby spowolnić ten proces jeszcze bardziej, firma Crowd Control Productions postanowiła przejść na model Free2Play – no, przynajmniej w pewnym sensie.

Darmowy dostęp do tego kosmicznego symulatora pojawi się w ramach listopadowej aktualizacji. Ci, którzy będą chcieli bawić się bez opłat, będą musieli się jednak przygotować na wiele ograniczeń. Przede wszystkim zasiądziemy za sterami wyłącznie podstawowych statków i będziemy dysponować tylko częścią umiejętności. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie gry.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że możliwości darmowego konta będą wystarczające, by zarobić dość waluty w grze na opłacenie miesięcznego abonamentu. Jasne, nie będzie to łatwe – ale dla chcącego…

„Robiliśmy wszystko, by jak najwięcej ludzi dołączyło do naszego spektakularnego świata. Wiedzieliśmy jednak, że otwarcie może spowodować problemy z serwerami. Z biegiem czasu nasz sprzęt się poprawił. Teraz wiemy, że EVE jest na to gotowe” – czytamy w zapowiedzi Crowd Control Productions.

Źródło: Eurogamer, IGN

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mateusz007
  4
  To będzie raczej zdjęcie ograniczenia czasowego a traila.
  Powinno się to nazwać po imieniu, czyli Pay2Win.
  • avatar
   Dudi4Fr
   3
   Może być ciekawie!
   • avatar
    Skaza
    1

    Po pierwsze... EVE Online nie jest symulatorem kosmicznym. Tak możemy powiedzieć o np. Elite Dangerous, natomiast EVE podchodzi do tematu w nieco inny sposób. Po drugie... EVE Online nie przechodzi na model F2P i prawdopodobnie nigdy tego nie doczekamy. I dobrze.

    Zatem o czym rozmawiamy? CCP wprowadza możliwość bezpłatnej zabawy, jednak darmowe konta będą miały tak wiele ograniczeń, iż nie sposób mówić tutaj o F2P. To bardziej rozszerzony, nieograniczony czasowo trial, wersja próbna. Pozwoli to lepiej zaznajomić się z uniwersum gry, która jest niezwykle rozbudowana i trudna. Być może czternaście dni nie wystarczało na pełne zapoznanie się z EVE.

    Ktoś wspomniał o Pay2Win... Ludzie, rozmawiamy o płatnej grze, abonament istnieje tutaj od początku. Jednak wszystko, absolutnie wszystko, co dostępne jest w świecie EVE, można zdobyć za walutę dostępną w grze. Można grać bez wydawania złamanego grosza. Powiem więcej, są gracze utrzymujący w ten sposób kilka kont i to bez spędzania online niezliczonej ilości godzin.

    Aby dobrze bawić się, zdobyć wiedzę i wirtualne bogactwo, wystarczy znaleźć ludzi, którzy pomogą i doradzą w pierwszych krokach w tym wspaniałym uniwersum.

    Fly Safe o7

    • avatar
     Konto usunięte
     0
     P
     • avatar
      Pavilon
      -1
      nie sprawdzalem jeszcze ale jesli mozna bedzie wsiadac w full wyskilowana fyte t1 czy deske to ma jakis sens inaczej to pozostanie trial bez ograniczen czasowych
      • avatar
       NanoXen
       0
       kiedyś takie ograniczenia były nazywane słowem DEMO ;)