• benchmark.pl
 • Foto
 • EXO GP-1 - obudowa, która upodobni GoPro do aparatu fotograficznego
Foto

EXO GP-1 - obudowa, która upodobni GoPro do aparatu fotograficznego

przeczytasz w 1 min.

EXO GP-1 to propozycja obudowy o kształcie aparatu cyfrowego, by wygodniej fotografować kamerami GoPro

EXO GP-1 pasek skórzany

Produkty GoPro zdominowały rynek niewielkich kamer sportowych, stały się wręcz synonimem takiego produktu. Bogata oferta akcesoriów daje szerokie pole do popisu przy tworzeniu zestawów roboczych, ale nadal nie zadowala wszystkich. Firma EXO Camera Equipment proponuje nam obudowę, która upodobni kamerę GoPro do tradycyjnego aparatu fotograficznego.

Skąd taki pomysł? GoPro jest bardzo wygodne jako sportowe akcesorium, które daje się bardzo łatwo zamontować na prawie dowolnej konstrukcji, urządzeniu czy odzieży. Wygodne dlatego, bo nie musimy zbyt często wchodzić w fizyczną interakcję z urządzeniem. Gdyby jednak ktoś wpadł na pomysł fotografowania, a nawet filmowania, kamerą GoPro tak jak tradycyjnym aparatem?

Wtedy okaże się, że GoPro nie jest tak wygodne. Niewielkie rozmiary działają w tym przypadku na niekorzyść, a brak wyświetlacza z niektórych modelach utrudnia prawidłowe kadrowanie (mimo szerokiego pola widzenia obiektywu).

By stawić czoła wyzwaniu wygodnego fotografowania GoPro, EXO Camera Equipment proponuje EXO GP-1. Metalową obudowę z niewielkim lunetkowym wizjerem optycznym i przyciskami, które odpowiadają przyciskom na obudowie kamer GoPro.

Za pomocą EXO GP-1 fotografowanie (filmowanie) ma być wygodniejsze. Dodatkowe sanki na górnej ściance zaplanowano w celu umożliwienia instalacji dodatkowego źródła światła czy smartfona, który posłuży jako sterowanie do kamery.

EXO GP-1 smartfon

Moim zdaniem pomysł jest ciekawy, ale pomysł umieszczenia smartfona na dodatkowym mocowaniu, zamiast wygospodarowania dlań przestrzeni w obudowie EXO GP-1 godzi w sens takiego akcesorium. A jakie jest wasze zdanie na temat EXO GP-1? Często zdarza się wam używać kamery GoPro, czy jakiejkolwiek innej kamery sportowej, jak miniaturowego aparatu cyfrowego?

Na razie EXO GP-1 to jedynie pomysł, który czeka na pomyślną zbiórkę funduszy na platformie Kickstarter. Gdy uda się go wdrożyć w życie, taka obudowa będzie kosztowała około 185 dolarów.

Źródło: EXO

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  mam go pro 4 od z media expert od jakiegoś czasu, a wcześniej korzystałem z 3+ kumpla i muszę powiedzieć, że ten pomysł jest nie trafiony
  główną zaletą tej kamery jest właśnie jej mały rozmiar i przez to ludzie zachowują się normalnie i nie peszą jak przed obiektywem aparatu czy dużej kamery