Internet

Facebook traci użytkowników, bo ludzie wolą spędzać czas w inny sposób

przeczytasz w 1 min.

Platformy Facebook nikomu nie trzeba przedstawiać – co jakiś czas głośno o różnych awariach serwisu czy o problemach z bezpieczeństwem danych. Do problemów doszła malejąca liczba użytkowników. Co na to Mark Zuckerberg?

Po raz pierwszy w historii, w zeszłym kwartale spadła liczba użytkowników Facebooka. W ciągu ostatnich 3 miesięcy 2021 roku, Meta odnotowała dzienną liczbę aktywnych osób na Facebooku na poziomie 1,929 miliarda, w porównaniu do 3 kwartału, gdzie było ich średnio 1,93 miliarda. Oznacza to, że w tym okresie liczba użytkowników spadła o 1 milion. Dodatkowo, akcje Mety zmalały o 22% w obrotach przedrynkowych, po ogłoszeniu wyników za IV kwartał.

Co na ten temat sądzi Zuckerberg?

Mark Zuckerberg w raporcie o wynikach firmy stwierdził, że firma stoi w obliczu silnej konkurencji:

Ludzie mają wiele możliwości wyboru sposobu spędzania czasu, a aplikacje takie jak TikTok rozwijają się bardzo szybko.

Meta obecnie skupia się na Reels, czyli funkcji krótkiego wideo na Instagramie, bardzo przypominającej TikToka, a także na rozwoju metaversu. Czy pomoże to firmie w osiąganiu lepszych wyników finansowych oraz zwiększeniu (albo utrzymaniu) liczby użytkowników? Czas pokaże.

A wy? Korzystacie z Facebooka?

Źródło: bussinessinsider.com

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dzentel
  17
  był kiedyś gg... był... było kiedyś nk... było... wszystko pojawia się i znika, taka kolej rzeczy, wszystko ma swój czas, a później przemija
  • avatar
   studionti
   12
   To dobra wiadomość. IQ wielu ludzi od tego wzrośnie.
   • avatar
    xxx.514
    7
    Więcej manipulowania treścią i usuwania niewygodnych dla nich komentarzy, niejasnych zasad i systemu "równych i równiejszych", a na pewno im przybędzie zwolenników :D
    • avatar
     Dragonik
     6
     Czyżby ludzie zrozumieli że spotkanie na żywo to jednak jest to? a Nie pisanie wiadomości, bo jak wiadomo łatwiej i prościej oraz naturalniej wyrazić emocje podczas rozmowy, a nie emotikony w portalu internetowym.
     • avatar
      rafael
      3
      Spora część użytkowników FB to zapewne pasywne konta założone z konieczności dostępu do treści publikowanych przez innych, na przykład sklepy, restauracje itp. Ciekawa byłaby statystyka tych którzy aktywnie korzystają wpisując jakieś wiadomości.
      • avatar
       uraharu
       2
       gdyby nie messanger to pewnie o facebooku mało kto by pamiętał, tylko ten komunikator trzyma ludzi, a szkoda, bo jest wiele ciekawych alternatyw
       • avatar
        Ruffriders1988
        1
        Cukierowy chłopak zarobił biliony na tym i nawet 100 jego pokoleń może z tego zyć dostatnio i w luksusie więc kogo to interesuje że teraz zarobi mniej. Oni zarabiają dla samej świadomości zarabiania a nie potrzeby finansowej więc jak FB przeminie to przeminie i powstanie coś nowego, taka kolej rzeczy, płakać nie zamierzam :E
        • avatar
         FunkyKoval
         1
         Młodzi w tych "nowoczesnych" szkołach, naszpikowanych komputerami, internetem i innymi "nowoczesnościami" nie wyjeżdżają już na biwaki, nie przebywają i nie rozmawiają ze sobą całymi dniami, nie bawią się w gry i zabawy podwórkowe i dlatego nie wiedzą jak wspaniale jest mieć kumpli czy kumpele z podwórka, organizować zabawy w wojnę, podchody czy po prostu penetrować zakamarki okolicy.
         Potem jako dorośli też nie znają uczucia jak to jest posiedzieć przy ognisku, kiełbasce i piwku do późnej nocy, pogadać, wymienić się wrażeniami z dnia ...

         Nadmienię, że durnota lokalnych samorządowców też swoje dokłada, jak na moim osiedlu, gdzie notorycznie brak miejsć parkingowych i zieleni ale miasto sprzedało działkę pod parking rzekomo, nowy właściciel jeszcze dobrze działki nie przejął a już zaczął starania o warunki zabudowy ... w miejscu gdzie już oddychać nie idzie tyle bloków stoi a na boiskach do gry w koszykówkę postawili znaki ZAKAZ GRY.

         Dzieciaki nie mają się gdzie podziać, w miejkscach gdzie są trawniki i ja jako mały chłopiec z kolegami ganiałem z piłką, teraz jacyś "społecznicy" posadzili na samym środeczku "pseudo klomby" w krzaków aby przypadkowo dzieciaki w piłkę nie grały.
         Kiedyś też byli ludzie starsi ale im dzieci tak nie przeszkadzały, co się dzisiaj z ludźmi stało ?
         • avatar
          Marek1981
          0
          Użytkowników duchy będzie przybywać... jak trump otworzy konkirencyjny portal to a automatu 30% amerykanow się tam przesiądzie, lewaki nie wytrzymają i będą chcieli dalej się kłócić/siać swoją ideologię więc też tam polecą... a za nimi firmy reklamodawcy. Doprowadzi to do ubytku reklamodawców jak i zmniejszenie cen na fb
          • avatar
           yareku
           0
           Mam konto aby przejrzeć 1 stronę która mnie interesuje i zostałem zmuszony do jego założenia w pracy. Jest dużo pewnie takich.
           • avatar
            keepercraft
            0
            Dawno nie korzystałem z FB.
            Pewnie dlatego, że działa to beznadziejnie.
            • avatar
             Adelar
             0
             FB traci użytkowników przez głupie decyzje.
             Sam decyduje w jakiej kolejności podsuwać użytkownikowi wpisy - ciężko jest wrócić do ciekawego wpisu, który się wcześniej pojawił.
             Wrzucają jakieś denne filmy, w którym jakiś gość przez 15 minut ekscytuje się jakiego to wymyślnego pranka komuś zrobi, a osoba prankowana jest ślepa, głucha i w ogóle się przez kwadrans nie odwróci i nie zorientuje, że coś się dzieje (przyznaję, dwa razy się złapałem na taką bzdurę, ale FB podrzuca coraz więcej tego błota).
             • avatar
              Strowix m
              0
              Bardzo dobrze. Nie wiem jak można być takim gigantem i wypuszczać zbugowane aplikacje i słabe serwery
              • avatar
               danglan
               0
               Ehe widzę jak płacze za tymi co odeszli podcierając łzy studolarówkami.... Dla.mnie fb może nie istnieć nigdy tam konta nie miałem....