Ciekawostki

Dziewiczy lot rakiety Falcon Heavy w 2018 roku

przeczytasz w 1 min.

Elon Musk zapowiedział, że w styczniu 2018 roku rakieta Falcon Heavy poleci na marsjańską orbitę z Roadsterem na pokładzie.

Miała odbyć swój dziewiczy lot w listopadzie. Tak się nie stało i nie nadrobi tego też w grudniu. Rakieta Falcon Heavy zaliczy debiut dopiero w styczniu 2018 roku. Taką informację przekazał Elon Musk stojący na czele firmy SpaceX.

„Najpotężniejsza rakieta na świecie” ma mieć start godny takiego cudeńka. Falcon Heavy wystartuje z tego samego miejsca, co Apollo 11 i poleci na orbitę Marsa. Co znajdzie się w jej wnętrzu? To też ciekawostka – będzie to prywatny wóz Elona Muska: Tesla Roadster w kolorze „midnight cherry”. Jakby tego było mało, misja rozpocznie się przy dźwiękach „Space Oddity” Davida Bowiego. 

Brzmi niezwykle, ale historia uczy, że nie ma się na razie czym ekscytować. Rakieta Heavy Falcon miała wystartować we wrześniu, potem w listopadzie, a teraz ma się to dobyć w styczniu. Naprawdę nie będziemy zaskoczeni, jeśli i ten termin nie zostanie dotrzymany. Nie można jednak mieć do nikogo pretensji, wszak mówimy o niesamowitej konstrukcji.

Źródło: Engadget. Foto: SpaceX

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  .Alx.
  9
  Co jakiś czas pojawia się człowiek nie znający zwrotu :
  "Nie da się"

  I właśnie tacy ludzie tworzą przyszłość.
  • avatar
   Vassago
   5
   Panie Musk, my, Polacy, mamy do dyspozycji 460-ciu potencjalnych "astronautów" do pierwszej wyprawy na Marsa. Łatwo ich znaleźć, najczęściej na ulicy Wieskiej 4 w W-wie.
   • avatar
    Misza102
    2
    i to za moje pieniądze z PayPala, ktory bierze drokońskie prowizje 5% przy przewalutoaniu złotówek na dolary? BY CHOCIAŻ JAKAS SĄDE ZA DARMO WYSLAL a nie bezsensowny samochód.

    • avatar
     krzychopata
     -1
     Ta poleci ale co najwyżej do Pacanowa a nie w kosmos!!! Musk opowiada bajeczki dla lemingów aby kasę z podatników wyciągnąć!!!
     • avatar
      thormak
      -3
      W którym miejscu Falcon Heavy jest tą niby najpotężniejszą rakietą na świecie? Wysokość nie bardzo, payload taki sobie, nośność w miarę dobra, ale do pierwszego miejsca brakuje, więc gdzie jest tym naj?