Ciekawostki

Dlaczego Polacy chcą mieszkać w inteligentnych domach?

przeczytasz w 1 min.

Prawie każdy Polak mniej więcej kojarzy, co to jest inteligentny dom, a prawie połowa spośród tych, którzy jeszcze nie korzystają z tego typu rozwiązań, planuje zmienić to w przyszłości. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez agencję Pollster na zlecenie Fibaro.

Inteligentny dom - po co Polakom smart home?

Jeden na pięciu badanych przyznał, że korzysta z rozwiązań smart home. Z jakiego powodu decydujemy się na instalację akcesoriów tego rodzaju? Badanie Pollster wykazało, że absolutnym numerem jeden jest wygoda (taką odpowiedź wskazało 92 proc. respondentów), a następnie: podniesienie jakości życia (88 proc.). Nie bez znaczenia są też takie atuty jak oszczędność czy poczucie bezpieczeństwa.

Użytkownicy systemów smart home najbardziej cenią możliwość zdalnego i wygodnego sterowania ogrzewaniem, a coraz częściej także automatycznego dostosowywania temperatury. Zabezpieczenie przed zalaniem, pożarem lub wyciekiem czadu, ochrona przeciwwłamaniowa, sterowanie urządzeniami elektrycznymi oraz zarządzanie multimediami to kolejne pozycje na liście TOP 5 najważniejszych funkcji.

Smart home w Polsce - infografika:

Smart home infografika

„Dostrzegamy rosnące zainteresowanie rozwiązaniami dla inteligentnego domu wśród Polaków. Cieszymy się, że ich świadomość w tym zakresie jest na tak wysokim poziomie” – skomentował Krzysztof Banasiak, Członek Zarządu Fibaro, a więc jednego z najważniejszych producentów z sektora Internetu Rzeczy i najbardziej rozpoznawalnej marki smart home w naszym kraju. 

Źródło i foto: Fibaro

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Adelar
  0
  Hmm, jedna na pięć osób ma smart dom? Może z Plusa? A może źle zrozumieli i myśleli, że to było pytanie czy posiadają smartfona? ;-)
  • avatar
   Marucins
   0
   Smart = Inteligentny :) taaa

   http://www.filmtakeout.com/wp-content/uploads/2016/01/WALL-E-382.jpg
   • avatar
    silentwind
    0
    Tiaa... uwielbiam te lanie wody marketingowe.... już nie mówiąc o mocno naciąganych badaniach,
    Portal Benchmark - jest portalem technologicznym - to lepiej "walnąć" porządną serię artykułów o tym: co, z jakich klocków i co to mi daje, jak trzeba połączyć oraz ile to kosztuje, z czym współpracuje, z czym nie współpracuje.... to prędzej bym się zastanowił nad zakupem nawet dla zabawy, a nie czytać kolejne lania wody.