Oprogramowanie

Firefox 4 pośpi do 2011 r.

przeczytasz w 1 min.

Mozilla zaliczy opóźnienie. Następna wersja Firefoksa pojawi się w pierwszym kwartale 2010 r., a Firefox 4 zadebiutuje najprawdopodobniej dopiero w 2011.

W tym miesiącu miała pojawić się kolejna wersja przeglądarki internetowej Firefox. Mozilla wyjawiła jednak, że wprowadzi ją dopiero w pierwszym kwartale 2010 r. Z kolei następne "główne wydanie", czyli Firefox 4, miał debiutować w połowie 2010 r., ale jego premierę przesunięto na początek roku 2011. Nie znamy konkretnych powodów tłumaczących, dlaczego tak się stało.

Ta wiadomość jest dla Mozilli pewnym zakłopotaniem, zwłaszcza że niedawno informowaliśmy, iż Firefox 3.5 stał się najpopularniejszą przeglądarką na świecie.


Tak ma wyglądać Firefox 4 (Fot. Blog.stephenhorlander.com)

Firefox 3.6 i 3.7 zaoferuje przede wszystkim ulepszenia związane ze stabilnością i bezpieczeństwem. Pojawi się m.in. długo oczekiwana możliwość uruchamiania poszczególnych kart w osobnych procesach, co z pewnością przyczyni się do zmniejszenia awaryjności przeglądarki. Z kolei Firefox 4.0 będzie oferował udoskonalony interfejs i wygląd, o czym już pisaliśmy na benchmarku.

Eksperci z branży informują, że opóźnienie Mozilli będzie niewątpliwie mile widziane w Redmond, w siedzibie Microsoftu. Udział rynkowy przeglądarki Internet Explorer 8 ciągle rośnie, ponieważ większość nowych komputerów oferowana jest z preinstalowanym systemem Windows 7. To daje Microsoftowi swoistą przewagę, ponieważ największy rywal przez długie miesiące nie będzie mógł oczarować internautów zapowiadanymi nowościami w interfejsie i ładniejszym wyglądem.

Źródło: TG Daily.com

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Ale Firefox zżyna od Chroma. Najpierw interfejs potem oddzielne procesy na karty -.-
  • avatar
   Gonzo
   0
   Co za różnica. Teraz FF jest nr 1 więc pośpiech nie jest wskazany.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    A po co się spieszyć, lepiej wolno ale dokładnie.
    • avatar
     misi3k08
     0
     buuu :( miejmy nadzieję, że to tylko taki "chłit" marketingowy :P
     • avatar
      assistant
      0
      Obecny Firefox 3.5.6 też jest dobry. Wyjdzie 3.6 będzie lepsza, a 4.0 na pewno będzie szybciej. Nie czekaliby z nową wersją ponad rok.
      • avatar
       MaNiAc
       0
       Może FF jest bezpieczny, szybki w internecie, ma masę wtyczek i jest nr 1 na świecie ale dla mnie ma 1 wielką wadę która odrzuca używanie FF włącza się jak żółw na nowym sprzęcie nie wspominając o starszych maszynach... Dziękuje Dobranoc PaPa FF