• benchmark.pl
  • Foto
  • Mobilny Flickr 3.0 z odświeżonym interfejsem i instgramowymi filtrami
Foto

Mobilny Flickr 3.0 z odświeżonym interfejsem i instgramowymi filtrami

przeczytasz w 2 min.

Po zmianach w wyglądzie i zasadach funkcjonowania sieciowej witryny Flickra, przyszła pora na aplikację mobilną. Inspiracją był Instagram.

Flickr 3.0 Android Samsung

Nie jest zaskoczeniem, że Flickr stopniowo upodabnia się do Instagrama. Ta aplikacja stała się synonimem narzędzia, które sprawia, że fotografowanie smartfonem jest fajną zabawą. Można polemizować, czy Instagram jest najlepszy, bo są alternatywne narzędzia, które radzą sobie nie gorzej, ale zawsze nawiązujemy do tej aplikacji gdy mowa o „psuciu” zdjęć tak by wyglądały atrakcyjniej. Flickr to serwis, który przede wszystkim służy jako repozytorium zdjęć, oferuje za darmo 1 TB przestrzeni dyskowej i co najważniejsze nie obdziera wgrywanych zdjęć z metadanych oraz zachowuje oryginalną rozdzielczość. A jednak Yahoo uznało, że bardziej przyziemne traktowanie fotografii również się w tym przypadku przyda. I tak powstała aplikacja łącząca funkcjonalność Instagramu i Dysku Google.

Yahoo skupił się na poprawie szybkości działania aplikacji, co wiąże się także ze zmianami sposobu wyświetlania zdjęć i innych plików graficznych. Zobaczmy jak wygląda Flickr w wersji 3.0 i co nowego wnosi w wersji dla Apple iOSGoogle Android. Zauważymy różnice w rozmieszczeniu poszczególnych elementów interfejsu, ale funkcjonalność obu wariantów aplikacji jest podobna.

W przypadku aplikacji dla platformy Android w głównym oknie aplikacji u góry mamy pasek ze skrótami do najważniejszych działań. Możemy wyszukiwać zdjęcia w bazie Flickra, przeglądać najciekawsze i najnowsze z dodanych zdjęć, podejrzeć własną galerię, a także listę grup, do których dołączyliśmy.

Flickr 3.0 Galeria

Po prawej stronie górnego paska narzędziowego mamy skrót do ustawień (gdy smartfon nie ma dedykowanego przycisku, na przykład LG Nexus 5) oraz do narzędzia aparatu. Po wykonaniu zdjęcia za pomocą Flickr, samych ustawień w menu aparatu jest niewiele, możemy zaaplikować wspomniane filtry. Klikając na prawą ikonkę pośrodku zdjęcia wyświetlimy obrotowe menu z 14 filtrami zmieniającymi kolorystykę zdjęcia przypominającymi te z Instagrama. Klikając na lewą ikonkę wyświetlimy podobne menu, ale tym razem pozwalające na korektę zdjęcia – manipulację naświetleniem, balansem bieli, kolorystyką kontrastem, jasnością, a także obrót fotografii. Następnie zdjęcie można opisać i dodać do swojego strumienia danych na Flickrze.

Flickr 3.0 Efekty
Okno korekty zdjęcia i aplikowania filtrów kolorystycznych

Flickr 3.0 Metadane
Galeria zdjęć (pojedyncze fotografie wypełniające cały ekran) i widok metadanych dla danego zdjęcia. Gdy dołączone są informacje geolokalizacyjne, wyświetli się dodatkowo mapka z zaznaczonym miejscem wykonania zdjęcia.

Zdjęcia wykonywane są w pełnej rozdzielczości sensora smartfona, a filmy mogą mieć postać klipów o długości do 30 sekund i w rozdzielczości HD.

Aplikacja pozwala również na organizowanie zdjęć w bazie Flickr, ich komentowanie i pobieranie na dysk lub współdzielenie w innych serwisach społecznościowych.

Źródło: Google Play, AppStore, inf. własna

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    veteran97
    -1
    Napiszcie o tym na benchmarku :) http://wmeritum.pl/powstaje-gra-polska-armia-roli-glownej/