Gry

Epic Games wreszcie zabiera głos w sprawie Fortnite

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Wedle najnowszych zapowiedzi prace postępują zgodnie z planem i gra cały czas jest rozwijana.

Fortnite gra

Swojego czasu Epic Games wywołało spore zamieszanie zapowiadając Fortnite. Produkcję tę zareklamowano jako pierwszą grę na silniku Unreal Engine 4 i dzięki temu wzbudziła ona spore zainteresowanie. Później słuch o niej zaginął i w ostatnich miesiącach nie ujawniano niczego nowego. Producent przerwał jednak wreszcie milczenie.

Warto może przypomnieć na początku, o czym w ogóle tutaj mówimy. Rozgrywka dzielić będzie się niejako na dwie części. Za dnia gracz zmuszony będzie do budowania prowizorycznych schronów, w których po zachodzie słońca trzeba będzie bronić się przed atakującymi falami zombie. Możliwości budowy ma być wiele, nie zabraknie też systemu rozwoju postaci oraz możliwości modyfikowania broni. Wszystko podane w kreskówkowej oprawie graficznej.

Wymienione elementy widzieliśmy już na pierwszym zwiastunie gry. Pojawił się on jednak już dość dawano i wedle najnowszych zapowiedzi od tego czasu zmieniło się całkiem sporo. Pozostaje nam czekać na dowody takiego stanu rzeczy.

"Powiedziałbym, że gra ewoluowała. Podobnie jak wszystkie inne tworzone gry, tak i ta musi pokonać długą, długą drogę i wiele rzeczy odkrywa się w miarę dokonywania postępów. Patrzymy na Fortnite z dużą nadzieją i nie chcemy wydać jej za szybko, zanim nie zaimplementujemy najważniejszych elementów. Zespół pracuje naprawdę ciężko. Myślę, że zrobił ogromne postępy. Mam nadzieję, że będziemy mogli wkrótce więcej o tym opowiedzieć. Już teraz mogę zdradzić, że testy dają nam mnóstwo frajdy."


Pozostaje nam czekać na kolejne informacje. Na chwilę obecną wiemy jedynie tyle, że gra pojawi się na PC, ale jej data premiery to wielka zagadka.

Źródło: destructoid, youtube

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Wymyślają jakieś cuda a seria Unreal i Unreal Tournament dogorywa. Taki Blizzard jadąc na famie marki Diablo wypuścił prawie dwa lata temu parodię diablo a teraz dodatek do niej i trzepie na tym niezłą kasę. A Epic widać na tyle dużo zarabia na ich silniku, że nie chce im się wypuścić nowego Unreala lub UT. :-)
 • avatar
  Dragonik
  Właśnie a zawsze z nowym silnikiem jako pierwszy wychodził UT więc do roboty Epic
 • avatar
  Konto usunięte
  W końcu UE znalazł swoje zastosowanie:) kartonowa grafika.
 • avatar
  Dragonik
  Miałem na myśli pierwszego Unreala ale fakt faktem Unreale były pokazem możliwośći silnika nie prawda?
 • avatar
  freezoid
  https://www.youtube.com/watch?v=a4BvczLHsnw
 • avatar
  ff00jek
  Tylko żeby tą bardzo ciężką pracą nie zrobili z tego MC... :p