Smartfony

Czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem - Samsung na „nie”, Nokia na „tak”

przeczytasz w 1 min.

Przynajmniej jeśli mówimy o najbliższej przyszłości. Nieoficjalne informacje na temat modeli Galaxy Note 9 i Nokia 9 sugerują odmienne plany producentów.

Czytnik linii papilarnych to element, który trafia do zdecydowanej większości nowych smartfonów. Od dawna mówiło się, iż z czasem zostanie on zintegrowany z ekranem, ale póki co odważnie stawia na to jedynie Vivo (Vivo X20 Plus UD czy Vivo APEX). Co z innymi producentami?

Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom, Samsung w najbliższej przyszłości podobnego rozwiązania nie zastosuje. Miało ono trafić do Galaxy Note 9, ale wedle analityka Ming-Chi Kuo ostatecznie tak się nie stanie. Wprawdzie testy trwają od dawna, ale Koreańczycy mają być z nich niezadowoleni, wspomina się o kilku problemach technologicznych. A skoro Samsung nie będzie w tym przypadku pionierem, woli poczekać i zastosować czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem dopiero w momencie, w którym jego zdaniem działać będzie idealnie.

Najwidoczniej mniejsze kłopoty napotyka podczas prac Nokia, a właściwie mające prawa do tej marki HMD Global. Od miesięcy spekuluje się na temat modelu Nokia 9, który w najbliższych miesiącach doczekać powinien się premiery. 5.7-calowy wyświetlacz 18:9 oferować ma tu nie tylko wąskie ramki, ale i zintegrowany czytnik linii papilarnych.

Jak już zaznaczyliśmy, są to informacje nieoficjalne, ale jeśli powyższy scenariusz doczeka się realizacji to chyba mało kto będzie zaskoczony.

Źródło: sammobile, phonearena, steemkr (foto)

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    taki_jeden
    0
    Ten "czytnik linii papilarnych" w VIVO to na dobrą sprawę aparat, który robi zdjęcie Twojego palca i porównuje z tym co ma z kalibracji. W sumie jeden z najsłabszych możliwych.