Smartfony

Galaxy S7 najprawdopodobniej z technologią Force Touch

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Wydaje się, że jest to krokiem, na który koreański producent nie tylko może, ale nawet musi się zdecydować.

Galaxy S6

Rosnąca liczba doniesień dotyczących Galaxy S7 przestaje już dziwić. Tempo wydawania nowych smartfonów jest obecnie na tyle duże, że Galaxy S6 za kilka miesięcy straci miano flagowego modelu. Specyfikację Galaxy S7 poznamy naturalnie w dzień jego premiery, ale o jednym elemencie już teraz mówi się dużo i wydaje się on całkiem prawdopodobny.

Kolejny przedstawiciel serii Galaxy S oferować ma ekran z technologią Force Touch, a więc taki, który rozpoznawać będzie siłę nacisku. Nie jest to nowość, ponieważ rozwiązanie to zobaczyć możemy już na przykład w Huawei Mate S czy, chociaż pod nazwą 3D Touch, w modelach iPhone 6S i iPhone 6S Plus.

Właśnie fakt, iż konkurencja już się o to postarała powinien być decydujący. Samsung nie lubi pozostawać w tyle, zwłaszcza jeśli mowa o rywalizacji z Apple. W tym przypadku doniesienia związane są jednak także z fragmentami wniosków patentowych dotyczących Galaxy S7, w których padają wzmianki odnośnie Force Touch. Co ciekawe, bardzo możliwe, że Samsung zdecyduje się tutaj na współpracę z Synaptics.

Galaxy S7 Force Touch patent

Źródło: androidcentral, phonearena

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  TruGeek
  https://youtu.be/pyrH7b0zHwU?t=1m54s Chyba to mówi wszystko ;)
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  A Apple pewnie tylko się inspirował od innych i wymyślił na nowo force touch.
  2
 • avatar
  Gregor-34
  I jeszcze jedna supernowość bateria wystarczy na 7 dni intensywnej exploatacji. Wreszcie się coś ruszyło z akumulatorami.
  -1
 • avatar
  misiek2k
  to już było wiadome w dniu premiery nowych iPhonów. Samsung musi przecież coś skopiować od konkurencji. Szkoda tylko że nadal ich support dot. software jest tragiczny.
  -5
 • avatar
  Konto usunięte
  Heh, kolejny bajer, który zbliża cenę wymiany ekranu do tysiąca. Mogę się mylić, to najwyżej mnie poprawcie, ale czy forcetouch nie byłby tak naprawdę przydatny w dużych tabletach, gdzie ktoś może pobawić się amatorsko w grafika? Jaki to ma większy sens w smartfonach, robienie z nich wagi? Rozumiem w takim note rysik ma swoje poziomy czułości i to ma jakiś sens, bo rysikiem dokładnie możesz dobrać siłę nacisku i widzisz co zaznaczasz / malujesz, ale palcem na tak małym ekranie nie będzie z tego większego pożytku.
 • avatar
  Nalovp
  3D touch to nie wszystko,bo nowe modele samsunga będą w kolorze złoty róż.
  Wiadomo że ekran oporowy to żadna nowość,ale gdyby apple tego nie wprowadzilo to i w samsungu by tego nie było.
 • avatar
  Snack3rS7X
  Dzień bez newsa od Samsunga dniem straconym, przecież to było wiadomo już dawno i nawet miało swoją Samsung'ową nazwę...lol