Gry komputerowe

Są tu fani strategii turowych? Gears Tactics wygląda naprawdę dobrze, ale sprawdź czy zadziała na Twoim komputerze

przeczytasz w 1 min.

Chociaż Gears Tactics wejdzie w skład doskonale znanej serii, niektórych może zaskoczyć. Należy oczekiwać tu bowiem nie strzelanki, ale strategii. Zanosi się na to, że naprawdę dobrej.

Gears Tactics na fragmentach rozgrywki

Gears Tactics zapowiedziano w czerwcu zeszłego roku, ale trudno twierdzić, że mieliśmy do czynienia z większą dawką informacji i materiałów promujących ten tytuł. Być może zmieni się to teraz, bo powoli wychodzimy na ostatnią prostą przed premierą. Twórcy zdecydowali się udostępnić dość obszerny gameplay.

Przypomnijmy, że Gears Tactics to spin-off serii Gears of War, akcję osadzono 12 lat przed wydarzeniami z pierwszej odsłony. Najważniejszy wydaje się tutaj fakt, iż mowa nie o strzelance, ale strategii nastawionej na turowe starcia. Pracuje nad nią nie tylko The Coalition, ale również Splash Damage. Od początku pojawiały się sugestie, iż widoczne będą tutaj nawiązania do serii XCOM i rzeczywiście trudno temu zaprzeczać patrząc na wspomniany materiał wideo. Całość robi dobre wrażenie i, co przy tego typu produkcji ważne, wydaje się rozbudowana, lubiący mnogość opcji i rozwiązań taktycznych mogą zacierać ręce.

Wymagania sprzętowe Gears Tactics

Na premierę Gears Tactics nie będziemy czekać szczególnie długo. Nic nie zmieniło się od wcześniejszych zapowiedzi, gra ma zadebiutować 28 kwietnia. Będzie dostępna na PC z Windows 10, chociaż w późniejszym czasie ma zostać udostępniona również na Xbox One.

Poza prezentacją rozgrywki twórcy zdecydowali się doprecyzować wymagania sprzętowe. Ujawniono aż trzy konfiguracje dedykowane posiadaczom PC i jedną dla preferujących zabawę na laptopie.

Gears Tactics wymagania sprzętowe

Źródło: PC Gamer

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  szymcio30
  2
  Wiecznie żywa 970tka, która daje jeszcze rade choć wiadomo minęły czasy gdy na niej wszystkie gry chodziły na magicznych ustawieniach ultra;)
  • avatar
   Ciekawski_
   2
   Rekomendowana dla laptopów Iris Plus.
   Rekomendowana dla PC RX570/GTX970.
   Ktoś tam miał niezłego kaca jak tą tabelkę układał :)
   No chyba, że za standard PC to 1440p, a standard Laptop to 768p. Kiedyś tak było w laptopach :)
   • avatar
    chotnik2
    0
    Czy ja dobrze widzę, że w jednej tabelce jest wbudowana grafa laptopowa zestawiona z 2080? to skoro wbudowana jest recommended, to 2080 do jakiej jest tu przeznaczony rodzielczosci? 8K 120fps?